Materiał Partnera

Najpopularniejsze typy rolet wewnętrznych

Najpopularniejsze typy rolet wewnętrznych
Zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach użytkowych, np. w biurach, nierzadko konieczne jest zaciemnienie pomieszczenia. W tym celu stosuje się m.in. rolety wewnętrzne, które dają możliwość regulacji natężenia wpuszczanego światła zewnętrznego. W ofercie firm zajmujących się dystrybucją nowoczesnych osłon okiennych można wyróżnić kilka najważniejszych typów rolet – jakich dokładnie?

Rolety materiałowe

Największym zainteresowaniem cieszą się niewątpliwie rolety materiałowe. Produkowane są one w różnych rozmiarach, dzięki czemu o wiele łatwiej dopasować je do konkretnych okien. Świetnie sprawdzają się zatem zarówno przy sporej wnęce, której szerokość sięga nawet 350 cm, ale też przy węższych średnicach. Warto zwrócić uwagę na możliwości w zakresie montażu tego typu rolet wewnętrznych. Można je bowiem z powodzeniem przytwierdzić do sufitu, ale także ścian. Mniejsze rolety materiałowe przytwierdza się z kolei do framug okiennych. Wykorzystywane do tego celu są specjalistyczne wkręty lub wieszaki bezinwazyjne.

Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne ze względu na zastosowane prowadnice linkowe, którymi można bez większych problemów regulować wysokość rolety i tym samym stopień natężenia światła wpuszczanego do wnętrza pomieszczenia. Warto pamiętać o odpowiednim dopasowaniu rolety wewnętrznej, w czym pomoże firma Gawim, która zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju osłon okiennych. Rolety mogą również znajdować się w specjalnych kasetach z prowadnicami – czym wyróżnia się takie rozwiązanie?

Wiele typów rolet wewnętrznych

Wspomniane już rolety w kasetach z prowadnicami można zamontować zarówno w świetle szyby, jak i poza nim. Kasetę w zależności od wyboru konkretnej metody przykleja się do listwy przyszybowej bądź framugi. Oprócz konwencjonalnych rolet materiałowych warto jednak zwrócić uwagę również na inne, bardzo interesujące modele znajdujące się w ofercie renomowanych dystrybutorów osłon okiennych. To przede wszystkim charakterystyczne rolety rzymskie.

Wyróżniają się one doskonałym, eleganckim wyglądem, dzięki czemu stają się nie tylko funkcjonalną osłoną, ale przede wszystkim dekoracją okien. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem są również rolety bambusowe, które także zakupić można w renomowanym sklepie zajmującym się sprzedażą różnego typu osłon okiennych. Przy wyborze danego rodzaju rolet wewnętrznych warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi nie tylko w zakresie konkretnego modelu, ale też przygotuje osłonę w odpowiednim rozmiarze i wariancie kolorystycznym.

Opracowanie:
Warszawa, Grochowska 144 lok. 146, (paw.7)
tel. 22 610 77 80
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz