Materiał Partnera

Żaluzje czy rolety? Co wybrać?

Żaluzje czy rolety? Co wybrać?

Światło wpadające przez okna do wnętrza naszego domu znacząco wpływa na nasze samopoczucie. Warto zadbać o odpowiednie nasłonecznienie pomieszczenia. Z kolei sypialnie czy pokoje relaksu powinny wprowadzać nas w stan wyciszenia nieco bardziej stonowanym światłem. Szczęśliwie nie jesteśmy w tej kwestii zależni wyłącznie od układu budynku. Wybierając odpowiednie rolety lub żaluzje, możemy co nieco zmodyfikować.

Rodzaje rolet i ich zastosowanie

Niezależnie od tego, jakim materiałem chcemy przysłonić swoje okna, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z  nich jest sposób montażu. Biorąc pod uwagę to kryterium, bez wątpienia najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są rolety wolnowiszące. W prosty sposób zamontujemy je nawet w starym budownictwie. Sprawdzają się w szczególności na dużych powierzchniach. Charakteryzują się dużą przepustowością światła, zatem dobrym miejscem dla nich są pomieszczenia dzienne.

Przy aranżacji nowoczesnych pomieszczeń szkolnych lub biurowych dobrze wypadają rolety w kasecie. Schludny wygląd w połączeniu z funkcjonalnością dopasuje się do nieco bardziej surowych pokojów. Wyposażone są w prowadnice oraz mechanizm stopujący, dzięki czemu nie ulegają częstym awariom.

Do sypialni lub pokoju relaksu ciekawym rozwiązaniem okazują się rolety dzień-noc. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość regulacji ilości wpadającego światła bez podnoszenia rolety. Ta opcja przypadnie do gustu szczególnie osobom lubiącym popołudniowe drzemki.

Żaluzje- klasyka w połączeniu z nowoczesnością

Choć żaluzje pojawiły się na rynku na długo przed roletami, to ich popularność nie spada. Jednym z atrakcyjnych rozwiązań ostatnich lat są żaluzje drewniane. Dzięki zastosowaniu wielobarwnego, egzotycznego drewna okazują się być koncepcją bardzo uniwersalną. Firma Duorol z Bydgoszczy zapewnia, że tego typu dekoracja sprawdzi się zarówno w budownictwie nowoczesnym, jak i w stylu retro. Ilość światła wpadającego przez żaluzje drewniane jest znaczna, zatem dobrym pomysłem będzie wkomponowanie ich w jasne pomieszczenia.

W tym miejscu powróćmy na chwilę do klasyki. Żaluzje poziome to najbardziej uniwersalne ze wszystkich rozwiązań. Ich nienachalny wygląd jest praktycznie neutralny dla odbioru pomieszczenia. Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji wpadających promieni świetlnych nadadzą się do niemal każdego pomieszczenia, szczególnie o mniejszych powierzchniach.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz