Artykuł sponsorowany

Zalety publikacji z zakresu prawa podatkowego

Zalety publikacji z zakresu prawa podatkowego

Każda branża ma swoją specyfikę - także prawo. Osoby zajmujące się tą dziedziną nauki w teorii i praktyce muszą być na bieżąco z przepisami, które, jak wiadomo, zmieniają się bardzo szybko. Profesjonalne publikacje z zakresu prawa pozwalają kontrolować, co obecnie dzieje się na rynku i co dzieje się w skomplikowanych i zawiłych przepisach. Przygotowaliśmy krótki artykuł o tym, jakie są zalety sięgania po publikacje z zakresu prawa na przykładzie konkretnych przypadków.

Przychody i opodatkowanie

Osoby zajmujące się prawem i księgowością muszą być na bieżąco z przepisami, które dotyczą kosztów uzyskania przychodów w podatkach dochodowych w danym roku. Sięgając po najnowsze publikacje z tym związane, z łatwością możemy znaleźć rozwiązania konkretnych problemów, jakie mogą występować w praktyce. Publikacje tego rodzaju zawierają wyjaśnienia kwestii związanych z podatkowymi kosztami prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Nie są omawiane „na sucho”, ale klarownie omawiane na przykładach. Poparte są również najnowszymi orzeczeniami sądów administracyjnych w Polsce oraz interpretacjami, które przedstawia Minister Finansów. Publikacje tego typu dedykowane są doradcom podatkowym, pracownikom organów skarbowych i osobom, które zajmują się obsługą podatkowo-księgową. Mogą po nie oczywiście sięgać także sami podatnicy zainteresowani zagadnieniami kosztów uzyskania przychodów w podatkach dochodowych. Publikacje dotyczące opodatkowania, konkretniej transakcji wewnątrzwspólnotowych i eksportu informują między innymi o zmianach, które obowiązują w zakresie transakcji zagranicznych w danym roku. Pomagają zapoznać się z zagadnieniem prawidłowego rozliczania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, informują, kiedy można zastosować stawkę 0% w wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów, czy jak rozliczyć VAT, jeśli mamy do czynienia z zagranicznymi kontrahentami - dowiadujemy się w Oficynie Wydawniczej Unimex z Wrocławia.

Środki trwałe, wartości prawne i niematerialne

Ciekawą pozycją z punktu widzenia osób zajmujących się podatkami może być publikacja na temat środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych w prawie podatkowym. Publikacja tego rodzaju systematyzuje tematykę z punktu widzenia podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych oraz zagadnienia podatku VAT i rachunkowości. Sięgając po publikację tego typu, możemy dowiedzieć się na przykład, jakie są koszty uzyskania przychodów z tytułu amortyzacji, czy wartości prawnych i niematerialnych w kontekście definicji dla potrzeb rachunkowości i potrzeb podatkowych. W publikacji z zakresu prawa tego rodzaju dowiemy się o stratach w majątku trwałym oraz możliwościach wykazania kosztów uzyskania przychodów z ich tytułu. To publikacja, która informuje o ustalaniu wartości początkowej, czy leasingu środków trwałych, a także o podatkach od towarów i usług. Dowiemy się z niej, jak wygląda amortyzacja budynków oraz lokali mieszkalnych i innych składnikach majątku trwałego.

Sięgając po najnowsze publikacje z tego zakresu, możemy liczyć na rozwianie wszelkich wątpliwości, które mogą się pojawić. Dzięki nim docieramy do setek zagadnień w prosty sposób. To ich istotna zaleta. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz