Materiał Partnera

Zalety mebli na wymiar

Zalety mebli na wymiar

Wybór odpowiednich mebli do domu czy mieszkania może być niemałym problemem. Wizyta w sklepie i zetknięcie się z dziesiątkami modeli szaf, łóżek, blatów kuchennych oraz regałów jeszcze bardziej zbija z tropu. Jednak wszyscy tak naprawdę mają wyobrażenie o tym, jak powinny zostać urządzone ich wnętrza. W związku z tym nie pozostaje nic innego niż zamówienie mebli na wymiar.

Wpływ na wszystkie detale

Meble na zamówienie będą wyglądały dokładnie tak, jak zażyczy sobie tego klient. Można zadecydować praktycznie o wszystkich elementach wykończenia – szerokości szuflad, liczbie półek w regale czy sposobie montażu skrzydeł szafy. Dzięki temu miłośnicy książek mogą stać się właścicielami biblioteczki o optymalnej ilości miejsca. Natomiast panie kolekcjonujące biżuterię będą zachwycone szufladą z osobnymi przegródkami na bransoletki, naszyjniki i pierścionki. Meble na wymiar świetnie sprawdzą się też w pokoju dziecięcym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić funkcjonalne małe komody i odpowiednio duże szafki na zabawki.

Doskonale zagospodarowana przestrzeń

Właściciele małych mieszkań często obawiają się, że nie będą mogli wybrać pojemnych i praktycznych mebli. Wystarczy jednak dobrze wykorzystać dostępny metraż, aby cieszyć miejscem do przechowywania odzieży, artykułów gospodarczych czy dokumentów. Można na przykład zamówić wyższe, a jednocześnie nieco węższe meble. Dobrym pomysłem jest także zagospodarowanie ścian i zamontowanie tam przydatnych półek.

Dzięki możliwości zamówienia mebli na wymiar w sypialni może pojawić się przystosowana do potrzeb domowników garderoba. Zaprojektowane osobne miejsce na bieliznę, odzież wierzchnią czy torebki pozwoli łatwo utrzymać porządek w domu.

Rozwiązanie dla nietypowych pomieszczeń

Nietrudno sobie wyobrazić, jak ciężko znaleźć w sklepie meble do długich i wąskich pokoi. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda, jeżeli poszukiwania dotyczą komody lub szafki, która idealnie pasowałaby do wymiarów wnęki w ścianie.

„W ostatnim czasie wiele osób aranżuje na mieszkania na przykład pomieszczenia strychowe. Wyposażenie ich w praktyczne meble to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą jedynie gotowe produkty. Rozwiązaniem są idealnie zaprojektowane meble, które zmieszczą się w tak nietypowym wnętrzu” – mówi specjalista z firmy Stolarstwo Czyszczoń.

W mieszkaniach przedpokój i łazienka to zwykle małe pomieszczenia. W tym pierwszym warto umieścić szafę wnękową na wymiar. Za to pokój kąpielowy może zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie środków czystości czy ręczników dzięki dobrze zaprojektowanemu słupkowi.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz