Meble kuchenne – ceny mebli gotowych i na wymiar

Meble kuchenne – ceny mebli gotowych i na wymiar

Meble kuchenne powinny pasować do stylu, w którym jest urządzone nasze mieszkanie, być funkcjonalne i trwałe. Dobrze też, aby mieściły się w założonym przez nas budżecie. Urządzasz mieszkanie? Planujesz remont kuchni? Sprawdź, ile zapłacisz za meble kuchenne na wymiar, a ile kosztują gotowe zestawy z supermarketu. Podpowiadamy, od czego zależy cena i czego się spodziewać.

Ile zapłacimy za meble kuchenne?

Meble kuchenne na wymiar

To rozwiązanie efektowne, ale zdecydowanie najdroższe. Zakup mebli kuchennych na wymiar ze średniej półki cenowej to wydatek około 1200 zł/mb. Do tego musimy doliczyć koszt zakupu sprzętów pod zabudowę, które są droższe, niż ich wolno stojące odpowiedniki. Najtańsze meble na wymiar są wykonane z laminatu – proste szafki uchylne kupimy za około 800 zł/mb. Lepsze jakościowo meble fornirowane będą kosztować od 1250 zł/mb do nawet 2300 zł/mb. Najdroższa będzie zabudowa wykonana z drewna egzotycznego – jej cena z reguły przekracza 2000 zł/mb i ze szkła – za którą zapłacimy nawet 2600 zł/mb.

Gotowe meble kuchenne

Zakup gotowych mebli z marketu to ekonomiczne rozwiązanie. Najtańsze meble kuchenne tego typu kosztują  już od około 800 zł za zestaw o szerokości 2,4 m. W skład takiego zestawu wchodzą kompletne fronty, korpusy, blaty oraz uchwyty. Jeśli zależy nam na lepszej jakości, wybierzmy meble z płyty MDF – za zestaw tego typu zapłacimy od 1400 do około 1800 zł. Ostateczna cena mebli zależeć będzie głównie od jakości frontów, specyfiki otwierania szafek, liczby szuflad, wykończenia. Jeśli chcemy kupić meble wykończone na wysoki połysk, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Do mebli warto dobrać stół i komplet krzeseł – za taki zestaw zapłacimy od 800 do 1500 zł.

Od czego zależy cena mebli do kuchni?

O tym, ile zapłacimy za szafki do kuchni, decyduje między innymi jakość elementów składowych oraz ich kolor, kształt oraz wymiary. Jeśli decydujemy się na meble kuchenne na wymiar, musimy brać pod uwagę także stopień trudności i skomplikowania projektu. Nowoczesne prowadnice do szuflad czy meble z funkcją cichego domykania drzwiczek z pewnością zwiększą koszty zakupu.

Dodatkowe koszty będziemy musieli pokryć również wtedy, gdy zdecydujemy się na meble wykończone na wysoki połysk. Będą one nawet o kilkaset złotych droższe niż ich matowe odpowiedniki. Podobnie będzie z meblami drewnianymi, szczególnie tymi wykonanymi z drzew egzotycznych.

W przypadku mebli kupowanych w sklepie duża różnica cenowa będzie w przypadku mebli produkowanych przez masowych dostawców. Takie fronty będą tańsze, niż kuchnia zamówiona w mniejszych sklepach i butikach.

Pamiętajmy, że cena to nie wszystko i nie zawsze warto wybierać najtańsze rozwiązanie. Materiały wykończeniowe niskiej jakości mogą sprawić, że meble będą nietrwałe, a my szybko będziemy musieli decydować się na ich odnowienie. Tańsze meble warto wybrać jedynie w przypadku, gdy nie urządzamy się na zbyt długo i wiemy, że w przyszłości nie będziemy mogli zabrać ich do nowego mieszkania.

Warto także pamiętać, że ceny mebli na wymiar mogą różnić się u poszczególnych wykonawców nawet o 100%. Dlatego przed ich zakupem warto porównać oferty różnych firm.

Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz