Materiał Partnera

Zakład wulkanizacyjny – co może zrobić dla kierowcy?

Zakład wulkanizacyjny – co może zrobić dla kierowcy?

Opony to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. Muszą być one przede wszystkim odpowiednio wyprofilowane, a bieżnik nie powinien być nadmiernie wyeksploatowany. Jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne czy inne nieprawidłowości związane z ogumieniem pojazdu należy jak najszybciej wyeliminować w profesjonalnym zakładzie wulkanizacyjnym – jakie konkretnie usługi świadczone są w tego typu miejscach?

Ogumienie w doskonałym stanie

Najczęstszym podziałem opon samochodowych jest ich klasyfikacja ze względu na warunki atmosferyczne, do których są docelowo przeznaczone. W Polsce wykorzystywane jest głównie ogumienie letnie oraz zimowe. Coraz chętniej kierowcy decydują się także na tzw. opony wielosezonowe, które według deklaracji producentów mają zapewniać optymalną przyczepność w każdych warunkach: na suchej, mokrej czy nawet zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Niezależnie od wyboru rodzaju ogumienia należy przede wszystkim zadbać o jego odpowiedni stan. Zakład wulkanizacyjny Opon-Mat w ramach świadczonych usług jest w stanie nie tylko doradzić klientom optymalne rozwiązanie w zakresie ogumienia samochodowego, ale też przystąpić m.in. do wymiany opon. Wymaga to od wulkanizatora zarówno odpowiednich umiejętności, ale też specjalistycznego sprzętu. Dzięki niemu można zdjąć oponę z felgi i założyć nową, dbając także o właściwe wyważenie kół. Ta usługa także powinna być dostępna w dobrym zakładzie wulkanizacyjnym. Jej poprawne zrealizowanie wpływa na równomierne i niższe zużycie bieżnika, co z kolei wpływa na żywotność ogumienia.

Proste felgi

Choć wulkanizacja kojarzy się większości osób jedynie z oponami, to profesjonaliści z tej branży zajmują się kompleksowo wszystkimi elementami samochodowych kół. Oprócz ogumienia kluczowe są też felgi. Wykonuje się je ze stali lub aluminium i to właśnie na nie zakładane są opony. Ze względu na specyficzny typ eksploatacji, narażenia na rozmaite uszkodzenia mechaniczne czy trudne warunki, felgi nierzadko ulegają zniszczeniom różnego rodzaju. Ich specjalistyczna naprawa pozwala wyeliminować wszelkie zniekształcenia, które mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Proste, dobrze utrzymane felgi wraz z oponami o niewielkim stopniu zużycia to gwarancja właściwej przyczepności na każdej nawierzchni. W przypadku wymiany opon z letnich na zimowe bądź odwrotnie, wielu kierowców boryka się z problemem konieczności przechowywania ogumienia. Okazuje się jednak, że i w takiej sytuacji pomocny będzie renomowany zakład wulkanizacyjny. Dzięki możliwości przetrzymania opon u wulkanizatora nie trzeba martwić się o dodatkowe miejsce w garażu czy piwnicy, a sezonowa wymiana ogumienia trwa zdecydowanie krócej.

Opracowanie:
Pruszków, Lipowa 5 lok. 62
tel. 660 401 905
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz