Materiał Partnera

Z miłości do ptaków, czyli hodowla drobnej egzotyki.

Z miłości do ptaków, czyli hodowla drobnej egzotyki.

Pasja to coś, co ciągle inspiruje, jest powodem wzmożonego zainteresowania danym tematem i wiąże się z chęcią pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności. To entuzjazm, radość i uwielbienie. Uczucia tego typu są doskonale znane hodowcom ptaków egzotycznych, którzy każdy dzień poświęcają swojemu hobby. Hodowlą drobnej egzotyki zajmuje się coraz więcej osób. Możliwość przebywania wśród pięknych ptaków, koi nasze zmysły i rozwija osobowość. Rzadko kiedy kończy się na jednym osobniku. Jak dobrze zorganizować miejsce dla podopiecznych?

Jakie gatunki ptaków zaliczane są do drobnej egzotyki?

Hodowla ptaków egzotycznych to hobby, które wiąże się z dużą odpowiedzialnością i zaangażowaniem. Każda osoba, która pragnie się nią zająć powinna dokładnie zapoznać się z zasadami pielęgnacji, żywienia i rozmnażania ptaków. W zależności od ilości i gatunku, ptaki można hodować w domu lub w- specjalnie przystosowanych do tego celu- ptaszarniach, nazywanych wolierami. Im większy gatunek, tym więcej przestrzeni powinien mu zapewnić hodowca. Wbrew obiegowej opinii, ptaki są bardzo towarzyskimi podopiecznymi i chętnie szukają kontaktu ze swoim właścicielem. Ponadto to przepiękne stworzenia, które swoim śpiewem potrafią uprzyjemnić nawet najbardziej nieudany dzień. Do najpopularniejszych gatunków drobnej egzotyki, które są hodowane w Polsce można zaliczyć amadynę wspaniałą, bengalika pospolitego, kanarka, papuzika zielonego, zeberka i szczygieł. Jak przekonuje specjalista z firmy Amadoog, która zajmuje się wykonywaniem klatek dla ptaków egzotycznych - hodowla to ciągły rozwój i chęć przebywania z coraz to nowymi gatunkami ptaków. Dlatego też bardzo ważne jest zorganizowanie dla nich odpowiedniego miejsca. Jak to zrobić?Klatki na miarę potrzeb każdego hodowcy

Przy wyborze klatki, należy kierować się przede wszystkim komfortem ptaków oraz formą konstrukcji. Powinna ona posiadać rozwiązania, które ułatwią jej obsługę hodowcy. Wówczas sprzątanie klatki czy też karmienie podopiecznych, nie będzie stanowiło żadnego problemu. A jak wiadomo szczęśliwy hodowca, to szczęśliwe ptaki. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klatek. Na uwagę zasługują klatki i regały hodowlane z pcv, które to charakteryzuje wysoka estetyka, wytrzymałość, łatwość w utrzymaniu czystości i co najważniejsze - odporność na wilgoć, która to może być powodem chociażby rozwoju grzybów czy deformacji innych materiałów. Zwłaszcza na początku drogi, hodowca może mieć problem z organizacją przestrzeni dla ptaków. Warto wtedy zasięgnąć opinii specjalistów. Obecna na polskim rynku firma Amadoog w swej ofercie posiada wiele artykułów pomocnych przy zorganizowaniu hodowli drobnej egzotyki. Istnieje możliwość zamówienia m.in. klatki czy regału hodowlanego wg własnego pomysłu lub możliwość uzyskania pomocy w projekcie. Hodowcy, którzy mają już zorganizowane swoje regały hodowlane mogą również liczyć na pomoc w ich udoskonaleniu (np. wymiana szuflad na nowe i lekkie szuflady z pcv przygotowane na wymiar). W ofercie firmy, znajdziemy między innymi:

  • klatki hodowlane
  • regały hodowlane
  • transportery dla ptaków
  • szuflady na wymiar
  • budki lęgowe
  • fotoboxy
  • łuskołapy

Indywidualne podejście do klienta to podstawowa dewiza firmy, gdyż wiadomo, że każdy ma inne potrzeby i szuka odpowiednich dla siebie rozwiązań. Z pomocą profesjonalistów, uda się rozwiązać każdy problem.

Opracowanie:
Toruń, Szafranowa 10
tel. 887 745 819
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz