Artykuł sponsorowany

Z czego powstają skrzynie transportowe

Z czego powstają skrzynie transportowe

Skrzynie transportowe od wielu lat są chętnie używane w transporcie międzynarodowym. Odporne na działanie czynników mechanicznych, bez negatywnego wpływu na sam ładunek, są powszechnie wykorzystywane przez różnych przewoźników. Na rynku mamy też sporo firm, które zajmują się produkcją tego typu opakowań. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się nad procesem produkcyjnym skrzyń drewnianych.

Cechy charakterystyczne skrzyń transportowych

Jakimi cechami powinny się charakteryzować dobre skrzynie transportowe? Pierwsze, co przychodzi nam do głowy to oczywiście wytrzymałość na działanie czynników mechanicznych. Oprócz tego opakowania muszą być także funkcjonalne. Dzięki temu można je dopasować do specyfiki danego towaru. Nie bez znaczenia jest możliwość ich wielokrotnego wykorzystania oraz długi czas użytkowania. Transportowane opakowania często mają do przemierzenia tysiące kilometrów. Cechą charakterystyczną jest również stabilność, która pozwala zachować maksimum bezpieczeństwa podczas zmiennych warunków transportowych.

Tylko z drewna?

Jak łatwo się domyślić opisywane dzisiaj opakowania i skrzynie wykonywane są z drewna. Ale nie jest to jedyny surowiec stosowany w procesie produkcyjnym. Drewno jest surowcem bardzo chętnie wykorzystywanym do wytwarzania tego typu opakowań. Przede wszystkim ze względu na swoje zalety. Należą do nich wytrzymałość, stabilność oraz funkcjonalność. Surowiec drzewny pozwala tworzyć bardzo uniwersalne opakowania o rozmaitych rozmiarach. Skrzynie drewniane nadają się doskonale do transportu towarów wielkogabarytowych. Przeglądając ofertę jednego z najbardziej znanych producentów opakowań drewnianych, firmy FHU DREWNOPAK, możemy przekonać się o wielorakich zastosowaniach tego typu produktów. Skrzynie są także przygotowywane na zlecenie Klienta i dostosowywane do konkretnego towaru. Na uwagę zasługuje również możliwość wykonania z drewna konstrukcji ażurowych, które zapewniają transportowanym materiałom odpowiednią cyrkulację powietrza.

Drugim pod względem popularności materiałem jest OSB. To tak naprawdę pochodna drewna, która składa się z kilku warstw płyty. Zaletą OSB jest długi czas użytkowania oraz relatywnie niska waga.

Sporą popularnością cieszą się również opakowania ze sklejki. Jej zaletą jest estetyczny wygląd oraz niższa waga aniżeli w przypadku skrzyń drewnianych. Sklejka jest dosyć wytrzymała i praktyczna jeśli chodzi o transport towarów.

Wybierając skrzynie transportowe należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Z pewnością bezkonkurencyjnym rozwiązaniem są opakowania drewniane. Dokonując wyboru warto sprawdzić czy producent dodatkowo zabezpiecza je stosując się do przepisów międzynarodowych. Weryfikując tą informację unikniemy ewentualnych problemów w trakcie transportu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz