Materiał Partnera

Rodzaje opakowań drewnianych

Rodzaje opakowań drewnianych

Opakowania drewniane to dosyć szeroka kategoria akcesoriów do transportu. Od wielu lat są powszechnie stosowane przez firmy przewozowe. Szczególnie te transportujące ładunki na dalekich trasach. W dzisiejszym artykule omówimy szczegółowo rodzaje drewnianych opakowań. Dokładnie przeanalizujemy również ich zastosowanie w transporcie. Dzięki temu zyskacie szerszy obraz kategorii stanowiącej nieodzowny element przemysłu transportowego.

Rodzaj materiału

Opakowania drewniane są przeważnie wykonywane ze sklejki lub płyt drewnianych. Idealne dopasowanie oraz odpowiedni sposób łączenia poszczególnych elementów sprawia, że skrzynie wykazują dużą szczelność. Dzięki temu w maksymalny sposób zabezpieczają znajdujący się w środku towar. Technologia produkcji opakowań drewnianych uwzględnia zastosowanie różnych grubości materiału. Dzięki temu w ofercie firm takich jak FHU DREWNOPAK, które zajmują się produkcją opakowań drewnianych, znajdują się również produkty do transportu towarów wielkogabarytowych. W przypadku rzeczy, które nie mogą być transportowane w szczelnym zamknięciu, stosowane są specjalne ażurowe skrzynie. Zapewniają one stały dopływ powietrza.

Rodzaje opakowań

W całej gamie produktów wykonywanych z drewna, które są wykorzystywane w transporcie, możemy wyróżnić palety, skrzyniopalety, opakowania z drewna, a także skrzynie drewniane. Warto podkreślić ich szerokie zastosowanie nie tylko w transporcie, ale także w sklepach oraz magazynach. Co ciekawe niektóre typy skrzyń pozwalają na montaż w ich wnętrzu specjalnych pojemników. Umożliwiają one transport w jednej skrzyni kilku rodzajów towaru.

Skrzynie transportowe najczęściej wykonywane są z płyty OSB, płyty pilśniowej, sklejki bądź, w przypadku lżejszych towarów, z tektury. W celu zapewnienia optymalnych właściwości oraz bezpieczeństwa transportowanego towaru, skrzynie drewniane przechodzą proces certyfikacji FAO, IPPC oraz ISPM15. Dzięki temu mogą być wykorzystywane również w transporcie poza granicami Unii Europejskiej.

Palety drewniane to produkty o dosyć szerokim zastosowaniu nie tylko w transporcie, ale także gospodarce magazynowej. Ich cechą charakterystyczną jest łatwość transportu oraz duża wytrzymałość. Palety pozwalają na wygodne porządkowanie przestrzeni ładunkowej jednocześnie zapewniając ochronę przewożonych towarów. Podobnie jak drewniane skrzynie mogą mieć postać ażurową lub litą. Dostępne są także modele będące połączeniem ażurowej konstrukcji z jednolitą płytą stanowiącą podstawę.

Opakowania drewniane od wielu lat odgrywają znaczącą rolę w transporcie międzynarodowym. Uniwersalność tego rozwiązania sprawia, że producenci prześcigają się we wdrażaniu nowych rozwiązań i produktów, które mają spełnić rosnące wymagania Klientów.

Opracowanie:
Wrocław, Kokosowa 4
tel. 692 771 735
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz