Artykuł sponsorowany

Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii

Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii

Medycyna to dziedzina nauki, w której postęp jest nie tylko zauważalny, ale też niesamowicie potrzebny. Przykładem jest dział ortopedii, w którym obecnie wykorzystuje się przy leczeniu nie tylko hormonoterapię (np. przy osteoporozie), czy też zabiegi chirurgiczne, ale także kuracje przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Z takiego innowacyjnego leczenia stawów, czy ścięgien korzystają dzisiaj między innymi znani w całym świecie tenisiści, czy golfiści – np. Rafael Nadal!

Osocze bogatopłytkowe (PRP) – nieoperacyjne leczenie urazów ortopedycznych

Za osocze bogatopłytkowe uznaje się preparat krwiopochodny o wysokim stężeniu płytek krwi. Jest ono najczęściej pozyskiwane z krwi obwodowej człowieka, co pozwala uznać ten koncentrat za naturalny środek leczniczy. Jego właściwości pozwalają bowiem na stymulowanie organizmu do wzmożonego procesu odbudowy tkanek, co dzisiaj wykorzystuje się we wielu dziedzinach medycyny. W ortopedii kuracje PRP stanowią olbrzymi potencjał przy procesach naprawy tkanek, co jest zauważalne między innymi przy odbudowie mięśni oraz ścięgien. Warto przy tym wiedzieć, że osocze bogatopłytkowe oparte o czynnik wzrostu, przyśpiesza procesy gojenia się tkanek miękkich, a to wielokrotnie pozwala uniknąć inwazyjnych działań chirurgicznych.

Zalety terapii PRP

Osocze bogatopłytkowe przy terapiach ortopedycznych ma szczególne znaczenie. Pozwala bowiem na znacznie szybszy proces regeneracyjny, bez konieczności zastosowania bardziej agresywnych metod leczenia. Ostrzykiwanie stawów oraz ścięgien i mięśni preparatem osocza bogatopłytkowego, zapewnia także bardzo krótki okres rekonwalescencji po wykonanym zabiegu. Warto również wiedzieć, że tego typu terapia jest bardzo bezpieczna, ponieważ nie powoduje zakażeń lub aktywacji czynników alergicznych. Istotna jest również wysoka skuteczność terapii PRP – nawet w przypadkach bardziej zaawansowanych schorzeń pozwala ona je wyeliminować lub znacznie zminimalizować. Ważne jest jednak dobranie odpowiedniego koncentratu ze ściśle ustalonym stężeniem płytek krwi dla danego pacjenta. Może to być między innymi osocze bogatopłytkowe z kwasem hialuronowym, czy też z tłuszczem bogatym w komórki macierzyste. Bardzo wnikliwie każdy przypadek choroby analizuje klinika MedicaLaser, która jest jednym z najlepszych w Polsce ośrodków Bio-ortopedii!

Wskazania do zastosowania terapii

Osocze bogatopłytkowe ma bardzo szerokie zastosowanie w ortopedii. Dzięki niemu można sprawnie leczyć takie przypadłości jak: łokieć tenisisty; łokieć golfisty; ostrogi piętowe, zapalenia więzadła właściwego rzepki; kolano biegacza; kontuzje/uszkodzenia ścięgien, mięśni i więzadeł; zmiany zwyrodnieniowe ścięgna Achillesa; urazy i zmiany przeciążeniowe; czy też liczne schorzenia i kontuzje stawów – biodrowych, kolanowych, łokciowych. Terapia PRP skuteczna jest również przy trudno gojących się tkankach miękkich, czy też ran. Wielu pacjentów wykorzystuje również osocze bogatopłytkowe po przebytych skręceniach, czy też złamaniach.

Opracowanie:
Mosina, Wawrzyniaka 13
tel. 516 516 112
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz