Materiał Partnera

Wykańczanie karton-gipsem - czy warto?

Wykańczanie karton-gipsem - czy warto?

Wykończenie mieszkania w największym stopniu decyduje o naszych odczuciach związanych z jego użytkowaniem. Warto zatem dopracować wszystkie elementy i dokonywać właściwych wyborów. Jednym z nich jest wybór ścian wewnątrz pomieszczeń. Od wielu lat bardzo popularnym rozwiązaniem są płyty kartonowo-gipsowe. Jakie są najważniejsze wady i zalety tego materiału?

Czym jest karton-gips?

Płyta kartonowo-gipsowa to materiał budowlany wytworzony z uformowanego gipsu oklejonego tekturą. Jest to produkt ekologiczny, ponieważ gips jest naturalną substancją mineralną pozyskiwaną ze skały. Z tego względu jest on obojętny dla środowiska domowego, nie powodując zagrożenia dla mieszkańców. Jako materiał do wykańczania mieszkań, jest stosowany już od wielu lat. Wiąże się z tym wiele zalet. Karton-gips ma zdolność do pochłaniania nadmiaru wilgoci i oddawania jej w bardziej suche dni. Z tego względu jest również materiałem ognioodpornym, ponieważ podczas pożaru cała woda musi najpierw odparować. Płyty kartonowo-gipsowe mają gładką powierzchnię, niemal nieosiągalną dla tradycyjnych tynków. Dzięki czemu, po zagruntowaniu można nałożyć dowolną farbę. Są dość łatwe w obróbce i plastyczne, dzięki czemu dopasują się nawet do niestandardowych pomieszczeń. Płyty regipsowe nie znoszą jednak dużej wilgoci, nawet po zaimpregnowaniu nie powinno się ich montować tam, gdzie wilgotność przekracza 85%. Ponadto cechuje je stosunkowo niska odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Zastosowanie płyt kartonowo-gipsowych

Choć montaż i obróbka karton-gipsu nie należy do najtrudniejszych, to na etapie wykończenia mieszkania warto pozostawić to fachowcom. Firma K.A.S Katarzyna Milczarek to profesjonaliści w pracach remontowych i wykończeniowych, a konstrukcje z płyt kartonowo-gipsowych to jedna z ich specjalności. A gdzie można je zastosować? Ta forma wykończenia mieszkania może być wykorzystana wszędzie, gdzie nie panuje zbyt wysoka wilgotność. Idealnie nadaje się do pokojów, przedpokojów, sypialni czy korytarzy. Jeżeli w pomieszczeniu nie istnieje zagrożenie wilgocią albo uszkodzeniami mechanicznymi, to karton-gips sprawdzi się w nim doskonale.
Opracowanie:
Sochaczew, Bojowników 23
tel. 571 288 558
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz