Materiał Partnera

Wyjazdowe imprezy integracyjne

Wyjazdowe imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne nie są nowym wynalazkiem, bowiem ta forma jednoczenia załogi znana była już pół wieku temu, jednak do czasów obecnych zmieniła się zarówno ich nazwa, jak i charakter. Coraz częściej takie spotkania odbywają się w ciekawym miejscu, w eleganckim ośrodku wypoczynkowym z atrakcjami.

Integracja tylko na wyjeździe

Wiele osób ze starszego pokolenia wciąż jeszcze pamięta wycieczki zakładowe na grzyby lub w celu krajoznawczym, jakie dla swoich pracowników organizowały duże zakłady, wykorzystując fundusz socjalny. Grzybobranie zazwyczaj przeradzało się w autokarową imprezę na podobieństwo tych organizowanych z okazji Wigilii czy innych ważnych uroczystości. Dziś integracja rozumiana jest już nieco inaczej, a podstawową różnicą, jaka się pojawiła, jest organizowanie imprez w luksusowych ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach i hotelach z wieloma atrakcjami. Zapotrzebowanie sprawia, że coraz więcej ośrodków przystosowuje swoją ofertę do takich okazji, poza noclegami proponując również catering, sale konferencyjne, rozmaite formy biesiad, a przede wszystkim atrakcyjne otoczenie. Nie bez znaczenia jest tu teren wokół budynku, bowiem duży park z miejscami do biesiadowania pozwala urozmaicić imprezę i sprawia, że jest ona jeszcze bardziej atrakcyjna.

Bogaty program kulturalny

Elementem szczególnie cenionym na wyjazdowych imprezach integracyjnych jest program wyjazdu. Istotą udanej zabawy jest stałe zajęcie uczestników spotkania, dlatego tak ważne bywa staranne zaplanowanie czasu. W program można włączyć wycieczkę po okolicy połączoną ze zwiedzaniem, albo wypad na plażę i kąpiele morskie, jeśli ośrodek znajduje się nad morzem. Warto zabrać ze sobą profesjonalistę zajmującego się takimi imprezami, który posiada zwykle bogaty wybór pomysłów, jak uatrakcyjnić spotkanie, a przede wszystkim jak wypełnić wolny czas, kiedy pada deszcz. Impreza integracyjna, jak sama nazwa wskazuje, ma połączyć uczestników, zjednoczyć ich, sprawić, że będą się lepiej znali, ufali sobie, a co się z tym wiąże – lepiej współpracowali w realizacji zadań. Takie efekty pozwalają osiągać różnego typu zabawy zmuszające do odkrywania swoich niedoskonałości czy wyrównywania poziomów osób zajmujących rozmaite stanowiska. Sprzyjają temu zabawy tematyczne, przebieranki czy zadania ruchowe wymagające współpracy prezesa i jego podwładnych.

Ognisko i inne atrakcje

Nastawiając się na przyjazd grup pracowniczych i organizowanie imprez integracyjnych, ośrodki wypoczynkowe takie jak Dworek Oleńka przygotowują wiele specjalnych atrakcji, pozwalających na urozmaicenie kilku dni spędzonych w ciekawym otoczeniu, z dala od firmy. Jedną z nich jest ognisko – popularna forma spędzenia wieczoru uatrakcyjniona na przykład pieczonym dzikiem z rusztu lub innymi specjałami. Jeśli impreza odbywa się w okresie jesiennym, ciekawym urozmaiceniem może być wycieczka na grzyby do okolicznych lasów. Latem nie można pominąć plażowania czy innych atrakcji związanych z wakacyjnym wypoczynkiem, bo przecież swobodna atmosfera wyjątkowo sprzyja integracji. W sąsiedztwie ośrodków często znajdują się też różne inne atrakcje, jak stadnina koni czy pole golfowe, gwarantujące doskonałą zabawę i możliwość spróbowania czegoś nowego.

Opracowanie:
Tuchom 93
tel. 58 552 80 76
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz