Materiał Partnera

Wycieczka zorganizowana tylko autobusem

Wycieczka zorganizowana tylko autobusem

Jeździć na wycieczki możemy różnymi środkami transportu – rodziny najczęściej wybierają się w podróż własnym samochodem, pociągi i samoloty tworzą coraz większą sieć połączeń. Niezastąpiony jednak nadal jest autokar. Nie tylko ma on wszystkie zalety zwykłego auta, ale może on przewieźć znacznie większą liczbę osób. Dlatego organizatorzy wycieczek tak często korzystają z usług tych przewoźników.

Mobilność i funkcjonalność

Transport drogowy niesie ze sobą wiele korzyści – zarówno w przypadku osób, jak i towarów. Dzięki rozbudowanej sieci dróg krajowych i międzynarodowych cechuje go ogromna mobilność – samochodem czy autokarem dotrzemy wszędzie, gdziekolwiek chcemy, ogranicza nas jedynie ilość paliwa w baku. Znajomość terenu nie ma tak dużego znaczenia, istnieją w końcu mapy oraz nawigacja GPS.

Kompleksowe usługi w zakresie przewozów osobowych oferuje firma Jaguar zajmująca się obsługą wycieczek różnego rodzaju oraz trzech linii na trasie Dęby Wolskie – Bełchatów.

Autobusy znajdują szerokie zastosowanie w rozmaitych sytuacjach naszego życia. Najczęściej kojarzone są z wycieczkami szkolnymi lub organizowanymi. Wielu uczniów dojeżdża też nimi do szkoły, ale to nie wszystko. Coraz częściej przewoźnicy umieszczają w swojej ofercie obsługę przyjęć okolicznościowych. Usługa ta obejmuje przede wszystkim dowóz gości na miejsce uroczystości oaz ich późniejszy przewóz do hotelu i najczęściej znajduje zastosowanie w przypadku ślubów, które wymagają przejazdu, czasem długiego, z kościoła do sali weselnej.

Wynajem autokarów jest optymalnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie w podróży bierze udział kilka osób – najmniejsze busy mieszczą ich sześć. Podróż nimi jest komfortowa choćby ze względu na dużą powierzchnię bagażową, co będzie miłą alternatywą dla zapełnionej do granic możliwości osobówki.

Wyjazd zorganizowany

Nadal jednak najczęstszym zastosowaniem autobusów są wycieczki zorganizowane. Zaliczymy to zarówno te organizowane przez biura podróży czy szkoły, jak i przewozy pracownicze na imprezy integracyjne. Szczególnie te ostatnie zyskały w ostatnich latach ogromną popularność i są coraz częściej planowane przez pracodawców.

Autobusy sprawdzają się nie tylko w transporcie krajowym. O wiele mniej formalności i czasu zabiera przekroczenie granicy w przypadku wycieczek zagranicznych. W przypadku samolotem musimy przejść żmudny proces odprawy, co sprawia, że w przypadku podróży po Europie więcej czasu spędzamy na samym lotnisku niż na pokładzie samolotu. Wyjazdy autokarem są wolne od tego rodzaju niedogodności.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz