Materiał Partnera

Wybór nagrobków i akcesoriów do nich

Wybór nagrobków i akcesoriów do nich

W życiu nieraz przychodzą takie momenty, kiedy  musimy zatroszczyć się o naszych bliskich, którzy od nas odeszli. Jedną z ważnych rzeczy, o które powinniśmy wówczas zadbać jest kupno odpowiedniego nagrobka. Piękne nagrobki mogą stanowić wyraz naszej pamięci o bliskiej nam osobie. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie nagrobka z kamienia takiego jak granit, ponieważ są one bardzo eleganckie.

Rodzaje nagrobków oferowane przez zakłady kamieniarskie

Chcąc kupić nagrobek, powinniśmy udać się do zakładu kamieniarskiego zajmującego się wyrabianiem takich rzeczy. Nie powinniśmy mieć z tym większego problemu, ponieważ większość firm z tej branży posiada w swojej ofercie takie usługi kamieniarskie. Firma Kampex Granity s.c. Zakład Kamieniarski z Kurowic w województwie Łódzkim, podobnie jak inne firmy w tej dziedzinie oferuje zróżnicowane nagrobki. Klienci korzystający z usług kamieniarskich mogą wybrać:

  • nagrobki pojedyncze,
  • nagrobki podwójne,
  • nagrobki urnowe.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego nagrobka, musimy wiedzieć, w jakich wymiarach musi zostać on wykonany. Wymiar podstawy jest niezbędny do tego, aby pracownicy zakładu kamieniarskiego wiedzieli ile materiału potrzeba do stworzenia nagrobka, a co za tym idzie, od wielkości nagrobka zależy jego cena. Dodatkowo należy podać wysokość ram stojących, czyli odległość od posadzki nagrobka do płyty kryjącej.

Wybór elementów estetycznych

Nagrobki mogą być wykonane w najrozmaitszych kształtach. W tym wypadku ograniczeniem może być tylko ludzka wyobraźnia. Należy jednak pamiętać, aby nagrobek był estetyczny zarówno teraz, jak i za kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest stworzenie klasycznego nagrobka, który zawsze będzie się dobrze prezentował. Poza samym wzorem nagrobka, koniecznie należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego ma być wykonany. Wybór odpowiedniego kamienia może sprawiać, że nagrobek będzie dobrze wyglądał bez innych ozdobnych akcesoriów. Zakłady kamieniarskie oferują między innymi stworzenie nagrobków z granitu. Kamień ten jest  odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu jest trwały i będzie utrzymywał swój wygląd przez długie lata.

Nagrobek udekorować można także odpowiednim liternictwem i różnorodnymi akcesoriami do nagrobków. W naszej kulturze najczęściej na nagrobkach zmarłych zauważyć można nekrologi. Sposobów na ich wykonanie jest wiele. Zakłady kamieniarskie oferują np.:

  • litery grawerowane w kamieniu,
  • litery kute w kamieniu,
  • nakładane metalowe litery.

Grawerowanie liter w kamieniu, inaczej nazywane piaskowaniem, polega na wyryciu liter i znaków na płycie kamiennej za pomocą np. strumienia piasku kwarcowego pod dużym ciśnieniem. Pozostałymi elementami, które służą do ozdobienia nagrobka są między innymi:

  • krzyże,
  • wazony,
  • zdjęcia.

Montażem wspomnianych akcesoriów również zajmują się pracownicy zakładów kamieniarskich.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz