Materiał Partnera

Nagrobki wykonywane w dobrych zakładach kamieniarskich

Nagrobki wykonywane w dobrych zakładach kamieniarskich

Kamieniarze zajmują się przede wszystkim przygotowywaniem nagrobków zgodnie z preferencjami klientów – zadanie to jest dość skomplikowane i wymaga sporych umiejętności. Zakład kamieniarski jest w stanie zadbać o każdy detal, tworząc tym samym wyrób indywidualny i dopracowany. Jakie rodzaje nagrobków proponują kamieniarze i jakiego materiału używa się najczęściej do ich produkcji?

Granit czy marmur?

Osoba decydująca się na wybór nagrobka w zakładzie kamieniarskim przeważnie staje przed dylematem związanym z dopasowaniem materiału. Do nagrobków stosowane są najczęściej dwa rodzaje kamienia: marmur oraz granit. Pierwszy z nich charakteryzuje się niezwykle stylowym wyglądem, jednak ze względu na panującą w Polsce pogodę może on być rozwiązaniem niezbyt funkcjonalnym i nietrwałym. Z tego względu o wiele lepszym wyborem będzie nagrobek granitowy, który znaleźć można w ofercie renomowanych zakładów kamieniarskich świadczących kompleksowe usługi w zakresie produkcji tego typu wyrobów.

Nagrobki wykonane z granitu wyróżniają się łatwością w czyszczeniu, są też odporne na trudne warunki atmosferyczne, w tym np. mrozy. Zakład kamieniarski Andrzeja Wardęckiego jest w stanie wykonać nagrobek granitowy według preferencji klienta, dopasowując każdy jego element do oczekiwań zamawiającego. Dobry kamieniarz do produkcji wykorzysta wysokiej jakości granit, co przekłada się na wytrzymałość nagrobka oraz jego odporność także na uszkodzenia mechaniczne.

Rodzaj nagrobka

Z kamienia wykonać można różne rodzaje nagrobków. Niektóre z nich są proste, inne zaś zawierają wiele ozdobnych elementów. Warto wiedzieć, że również i ich wykonanie można zlecić profesjonalnemu kamieniarzowi. Zakład kamieniarski świadczący kompleksowe usługi będzie w stanie zrealizować nagrobek np. z kamiennym wazonem na kwiaty czy niewielkim ołtarzem i filarami. Nagrobek może być różnej wielkości – w zależności od dostępnej przestrzeni w miejscu pochówku stosuje się zarówno modele pojedyncze, jak i podwójne. W zależności od potrzeb klienta zakład kamieniarski wykona nagrobek o określonych wymiarach oraz kształcie.

Kompleksowe usługi kamieniarskie to również liternictwo. Stworzenie wyjątkowych, atrakcyjnych wizualnie i eleganckich liter na nagrobku to zatem kolejny już element rozbudowanej oferty profesjonalnych kamieniarzy. Warto powierzyć profesjonaliście wykonanie nagrobka podwójnego bądź pojedynczego – doradzi on typ kamienia, który ma zostać wykorzystywany do produkcji, a także uwzględni wszelkie uwagi oraz oczekiwania klienta.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz