Artykuł sponsorowany

Wszystko, co warto wiedzieć o płytkach i cegłach klinkierowych

Wszystko, co warto wiedzieć o płytkach i cegłach klinkierowych

Klinkier, który występuje zazwyczaj pod postacią cegieł oraz płytek, należy do jednego z najczęściej stosowanych materiałów wykończeniowych. Elementy te wykorzystywane są zarówno w kontekście zewnętrznych stron budynku, jak i ich wnętrz. Dowiedzmy się zatem, czym dokładnie jest klinkier, jakie są jego zalety oraz możliwości odnośnie zastosowań. Wszystko to, co najważniejsze w tym temacie, opisujemy w naszym artykule.

Czym jest klinkier?

Klinkier jest materiałem wykorzystywanym w branży budowlanej od bardzo wielu lat. To właśnie z niego powstają przecież cegły, dachówki czy też płytki. Do stworzenia każdego z tych produktów niezbędna jest oczywiście glina, a także piasek i kilka innych dodatkowych materiałów, które mają za zadanie m.in. nadać odpowiednią barwę finalnemu produktowi. Proces produkcyjny rozpoczyna się od wymieszania wszystkich materiałów oraz uformowania z nich odpowiedniego kształtu. Następnie całość należy wypalić w specjalnym piecu, gdzie temperatura sięga nawet 1000°C, dzięki czemu nasze płytki czy też cegły bądź inne materiały klinkierowe staną się dużo bardziej odporne na uszkodzenia oraz różnego rodzaju szkodliwe czynniki.

Jakie są zalety materiałów klinkierowych?

Opisując zalety materiałów klinkierowych, należy przede wszystkim wspomnieć o tym, iż mają one naprawdę niezwykle szerokie zastosowanie. Oprócz tego płytki czy cegły klinkierowe dzięki specyficznym procesom produkcyjnym są bardzo wytrzymałe, odporne na działanie niskich temperatur oraz środków chemicznych. Ponadto, posiadają one również właściwości antypoślizgowe, co poniekąd może mieć wpływ na stan naszego zdrowia. W kontekście zalet nie zapominajmy również o bardzo szerokim wyborze zarówno jeżeli chodzi o fakturę, jak kolorystykę i rozmiar wyrobów klinkierowych, które możemy znaleźć w ofercie firmy As Klinkier z Kartuz. Klinkier jest też materiałem bardzo przyjaznym dla naszego ekosystemu ze względu na to, iż do jego produkcji wykorzystuje się tylko i wyłącznie naturalne produkty.

Gdzie zastosujemy wyroby klinkierowe?

Tak jak wspomnieliśmy już o tym, zastosowanie wyrobów klinkierowych w kontekście budownictwa jest naprawdę bardzo szerokie. Jeśli chodzi o domy jednorodzinne zazwyczaj umieszcza się je na górnej części budynku jako dachówkę klinkierową. Oprócz też z cegieł klinkierowych możemy zbudować także m.in. dekoracyjne ogrodzenia bądź murki, zaś klinkierową kostkę brukową wykorzystuje się do budowy ścieżek na ogródku lub podjazdu. Po stronie zewnętrznej warto również skorzystać z płytek klinkierowych, które z kolei pomogą nam stworzyć ciekawie wyglądający i odporny na uszkodzenia taras. Płytki te sprawdzą się również jako element wewnętrzny służący do dekoracji ścian chociażby w salonie lub na korytarzach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz