Dowiedz się więcej...

Chcesz wiedzieć, jakie materiały budowlane, wykończeniowe czy dachowe stosować w zależności od zapotrzebowania? A może wolisz poznać najnowsze trendy i topowe produkty lub informacje na co zwracać uwagę wybierając odpowiednie materiały tego rodzaju? Chcesz znaleźć najlepszych detalistów, czy hurtownie dostarczające sprawdzony i najszerszy wachlarz artykułów w Twoim regionie?

To wszystko odszukasz, zaglądając na naszą stronę dedykowaną materiałom budowlanym, pokryciom dachowym i materiałom wykończeniowym. Tutaj oprócz betonu, kruszywa czy kafelków łazienkowych odnajdziesz porady dotyczące materiałów niezbędnych w budownictwie.

Nasze rankingi pozwolą ci na wyszukanie najlepiej ocenianych czy najczęściej polecanych sprzedawców materiałów budowlanych, dachowych i wykończeniowych, działających w twoim regionie. Publikowane artykuły zwrócą uwagę na najistotniejsze wiadomości z branży, dzięki którym poszerzysz wiedzę potrzebną do wyboru asortymentu. Ponadto odnajdziesz tutaj cenniki i inne niezbędne informacje.

Materiały budowlane

Kiedy budujesz dom, garaż lub tylko naprawiasz balkon czy schody potrzebujesz nie tylko projektu i wykonawcy, ale też odpowiednich materiałów budowlanych oraz profesjonalnego sprzętu.

Obecnie materiały budowlane dzieli się w zależności od przeznaczenia, miejsca wykorzystania i rodzaju tworzywa. Według tych kryteriów wyróżnia się kolejno materiały służące do powstawania konstrukcji, izolacji i różnych instalacji, dalej ścienne, dachowe i stropowe. W zależności od tworzywa wśród materiałów odnaleźć można te kamienne, ceramiczne, ale i takie klasyki jak: drewno czy metal oraz wiele, wiele innych.

Szeroki wachlarz materiałów budowlanych pozwala je dobierać nie tylko w zależności od wybranego projektu czy technologii, ale i możliwości finansowych oraz przeznaczenia, planowanych efektów czy posiadanych umiejętności.

Dachy

Dom to nie tylko piękne meble, funkcjonalna łazienka czy proste ściany i szczelne okna. Jego podstawowym elementem jest konstrukcja oparta na fundamentach, a przykryta dachem. To właśnie dach gwarantuje komfort i bezpieczeństwo.

Analizując elementy dachu trzeba zaznaczyć, że składa się on z dwóch podstawowych części, z konstrukcji nośnej i pokrycia. Pierwsza z nich tworzona jest z belek drewnianych lub też konstrukcji stalowych czy żelbetonowych. Pokrycie dachu uzależnione jest nie tylko od kosztów i gustu właściciela budynku, ale przede wszystkim strefy klimatycznej oraz istniejących (jeśli takie są) rozporządzeń lokalnych dotyczących architektury.

Dachy, czy to dwu- czy czterospadowe, czy też tak stylowe jak dach mansardowy, budowane są na różne sposoby, a efekty tych działań wywołują różne opinie. Najpopularniejsze materiały pokryć dachowych takie jak dachówka czy gont konkurują obecnie z blachą czy coraz bardziej popularnym dachem zielonym powstającym poprzez nasadzanie roślin.

Materiały wykończeniowe

Dom już stoi? Mieszkanie wymaga remontu? A może zniszczone schody wejściowe czy podłoga na balkonie muszą zostać zmienione? Do tych wszystkich prac potrzebne będą materiały wykończeniowe, których asortyment jest obecnie bardzo szeroki i różnorodny.

Wśród materiałów wykończeniowych znaleźć można suchą zabudowę, czyli płyty kartonowo-gipsowe gwarantujące uzyskanie równych i gładkich powierzchni ścian. Ponadto tapety czy kamień dekoracyjny, które stanowią doskonałą alternatywę względem klasycznego malowania powierzchni farbami. Płytki ceramiczne to świetny materiał nadający kuchni czy łazience doskonały wygląd inspirowany nowoczesnym czy klasycznym designem. W asortymencie materiałów wykończeniowych znajduje się również chemia budowlana oraz sufity podwieszane, listwy wykończeniowe i inne.

Materiały wykończeniowe to nie tylko jakość i trwałość, to także styl, który raz nadany pomieszczeniom towarzyszy mieszkańcom przez długi czas. Ich dobór jest więc ważnym elementem powstających czy remontowanych budynków.

Artykuły

Jaki dach wybrać i komu zlecić jego budowę?
Przy wyborze dachu należy wybrać odpowiednich profesjonalistów, którzy zajmą się projektem i montażem więźby dachowej oraz innych elementów całego pokrycia.
Tradycyjne schody czy stopnie schodowe?
Pod tradycyjne schody trzeba wylać betonową podstawę, a schody ze stopni schodowych powstają po ułożeniu bloczków. Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?
Szambo betonowe czy plastikowe – które sprawdzi się lepiej?
Na działkach pozbawionych dostępu do sieci kanalizacyjnej sprawdzi się szambo betonowe lub plastikowe. Wybór materiału zależy od wysokości wód gruntowych.
Zalety elementów z granitu. Ekologiczne i trwałe
Granit ma wiele zalet. Jest elegancki, trwały i niezawodny. Dzięki niemu można nadać obejściu domu wyjątkowy charakter.
Niezbędne produkty do wykończenia łazienki
Łazienka to małe pomieszczenie odgrywające istotną rolę w każdym domu. Czy wiesz, jakie rozwiązania zastosować, aby była w pełni funkcjonalna? Podpowiadamy!
Cechy dobrej zaprawy murarskiej
Każda zaprawa murarska odznacza się kilkoma istotnymi parametrami, na które musimy zwrócić uwagę – to one decydują o wyborze właściwego produktu do zastosowania
Jak powinna wyglądać przebieralnia?
Kabina do przebieralni musi gwarantować dyskrecję oraz bezpieczeństwo dzięki solidnym ściankom i drzwiom z blokadą, które uniemożliwiają wejście osobom trzecim
Jak wybrać odpowiednie rynny?
Systemy rynnowe są skomplikowane i przy ich projektowaniu oraz wykonaniu należy zwrócić uwagę na wiele czynników, takich jak np. szczelność i wytrzymałość.

Rankingi

Znajdź najlepsze firmy oferujące materiały budowlane