Dowiedz się więcej...

Chcesz wiedzieć, jakie materiały budowlane, wykończeniowe czy dachowe stosować w zależności od zapotrzebowania? A może wolisz poznać najnowsze trendy i topowe produkty lub informacje na co zwracać uwagę wybierając odpowiednie materiały tego rodzaju? Chcesz znaleźć najlepszych detalistów, czy hurtownie dostarczające sprawdzony i najszerszy wachlarz artykułów w Twoim regionie?

To wszystko odszukasz, zaglądając na naszą stronę dedykowaną materiałom budowlanym, pokryciom dachowym i materiałom wykończeniowym. Tutaj oprócz betonu, kruszywa czy kafelków łazienkowych odnajdziesz porady dotyczące materiałów niezbędnych w budownictwie.

Nasze rankingi pozwolą ci na wyszukanie najlepiej ocenianych czy najczęściej polecanych sprzedawców materiałów budowlanych, dachowych i wykończeniowych, działających w twoim regionie. Publikowane artykuły zwrócą uwagę na najistotniejsze wiadomości z branży, dzięki którym poszerzysz wiedzę potrzebną do wyboru asortymentu. Ponadto odnajdziesz tutaj cenniki i inne niezbędne informacje.

Materiały budowlane

Kiedy budujesz dom, garaż lub tylko naprawiasz balkon czy schody potrzebujesz nie tylko projektu i wykonawcy, ale też odpowiednich materiałów budowlanych oraz profesjonalnego sprzętu.

Obecnie materiały budowlane dzieli się w zależności od przeznaczenia, miejsca wykorzystania i rodzaju tworzywa. Według tych kryteriów wyróżnia się kolejno materiały służące do powstawania konstrukcji, izolacji i różnych instalacji, dalej ścienne, dachowe i stropowe. W zależności od tworzywa wśród materiałów odnaleźć można te kamienne, ceramiczne, ale i takie klasyki jak: drewno czy metal oraz wiele, wiele innych.

Szeroki wachlarz materiałów budowlanych pozwala je dobierać nie tylko w zależności od wybranego projektu czy technologii, ale i możliwości finansowych oraz przeznaczenia, planowanych efektów czy posiadanych umiejętności.

Dachy

Dom to nie tylko piękne meble, funkcjonalna łazienka czy proste ściany i szczelne okna. Jego podstawowym elementem jest konstrukcja oparta na fundamentach, a przykryta dachem. To właśnie dach gwarantuje komfort i bezpieczeństwo.

Analizując elementy dachu trzeba zaznaczyć, że składa się on z dwóch podstawowych części, z konstrukcji nośnej i pokrycia. Pierwsza z nich tworzona jest z belek drewnianych lub też konstrukcji stalowych czy żelbetonowych. Pokrycie dachu uzależnione jest nie tylko od kosztów i gustu właściciela budynku, ale przede wszystkim strefy klimatycznej oraz istniejących (jeśli takie są) rozporządzeń lokalnych dotyczących architektury.

Dachy, czy to dwu- czy czterospadowe, czy też tak stylowe jak dach mansardowy, budowane są na różne sposoby, a efekty tych działań wywołują różne opinie. Najpopularniejsze materiały pokryć dachowych takie jak dachówka czy gont konkurują obecnie z blachą czy coraz bardziej popularnym dachem zielonym powstającym poprzez nasadzanie roślin.

Materiały wykończeniowe

Dom już stoi? Mieszkanie wymaga remontu? A może zniszczone schody wejściowe czy podłoga na balkonie muszą zostać zmienione? Do tych wszystkich prac potrzebne będą materiały wykończeniowe, których asortyment jest obecnie bardzo szeroki i różnorodny.

Wśród materiałów wykończeniowych znaleźć można suchą zabudowę, czyli płyty kartonowo-gipsowe gwarantujące uzyskanie równych i gładkich powierzchni ścian. Ponadto tapety czy kamień dekoracyjny, które stanowią doskonałą alternatywę względem klasycznego malowania powierzchni farbami. Płytki ceramiczne to świetny materiał nadający kuchni czy łazience doskonały wygląd inspirowany nowoczesnym czy klasycznym designem. W asortymencie materiałów wykończeniowych znajduje się również chemia budowlana oraz sufity podwieszane, listwy wykończeniowe i inne.

Materiały wykończeniowe to nie tylko jakość i trwałość, to także styl, który raz nadany pomieszczeniom towarzyszy mieszkańcom przez długi czas. Ich dobór jest więc ważnym elementem powstających czy remontowanych budynków.

Artykuły

Wymiana dachu – kiedy wymaga pozwolenia?
Niektóre z prac dekarskich wystarczy odpowiednio wcześniej zgłosić w urzędzie, na inne musimy uzyskać pozwolenie na budowę. Sprawdź, jak i czym się one różnią.
Jak powinna być wykonana prawidłowa izolacja kanałów wentylacyjnych?
Każdy rodzaj wentylacji musi posiadać odpowiednią izolację, która zabezpieczy kanały przed uszkodzeniem oraz ograniczy hałasy związane z ruchami powietrza.
Zalety budowy domów z keramzytu
Keramzyt to materiał wytwarzany z gliny. Jego właściwości czynią z niego doskonały materiał stosowany w budownictwie mieszkaniowym. Poznaj zalety keramzytu.
Dach nad głową – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pokrycia do naszego domu
Jakie są funkcje dachu? Spadzisty czy płaski oraz co ma wpływ na wybór odpowiedniego pokrycia? Usługi dekarskie i ciesielskie, komu najlepiej je zlecić?
Wybieramy płytki do domu, czyli oferta materiałów budowlanych
Płytki ceramiczne to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów wykończenia do wnętrz i na zewnątrz. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na ich parametry.
Panele w kuchni są modne. Sprawdź, jak wybrać najlepsze
Montaż paneli podłogowych wcale nie musi ograniczać się do pokoi. Odpowiednio dobrane świetnie sprawdzą się w kuchni. Dowiedz się, jak wybrać panele kuchenne.
Klasy betonów – zasady podziału
Pod pojęciem „beton” kryje się cała masa różnorodnych materiałów budowlanych, różniących się między innymi właściwościami, zastosowaniem i metodami produkcji.
Jakie płyty tarasowe wybrać na taras lub balkon?
Nie wszystkie płytki mogą znaleźć się na tarasie. W takich miejscach najlepiej sprawdzą się mrozoodporne, antypoślizgowe i odporne na ścieranie płyty tarasowe.

Rankingi

Znajdź najlepsze firmy oferujące materiały budowlane