Dowiedz się więcej...

Chcesz wiedzieć, jakie materiały budowlane, wykończeniowe czy dachowe stosować w zależności od zapotrzebowania? A może wolisz poznać najnowsze trendy i topowe produkty lub informacje na co zwracać uwagę wybierając odpowiednie materiały tego rodzaju? Chcesz znaleźć najlepszych detalistów, czy hurtownie dostarczające sprawdzony i najszerszy wachlarz artykułów w Twoim regionie?

To wszystko odszukasz, zaglądając na naszą stronę dedykowaną materiałom budowlanym, pokryciom dachowym i materiałom wykończeniowym. Tutaj oprócz betonu, kruszywa czy kafelków łazienkowych odnajdziesz porady dotyczące materiałów niezbędnych w budownictwie.

Nasze rankingi pozwolą ci na wyszukanie najlepiej ocenianych czy najczęściej polecanych sprzedawców materiałów budowlanych, dachowych i wykończeniowych, działających w twoim regionie. Publikowane artykuły zwrócą uwagę na najistotniejsze wiadomości z branży, dzięki którym poszerzysz wiedzę potrzebną do wyboru asortymentu. Ponadto odnajdziesz tutaj cenniki i inne niezbędne informacje.

Materiały budowlane

Kiedy budujesz dom, garaż lub tylko naprawiasz balkon czy schody potrzebujesz nie tylko projektu i wykonawcy, ale też odpowiednich materiałów budowlanych oraz profesjonalnego sprzętu.

Obecnie materiały budowlane dzieli się w zależności od przeznaczenia, miejsca wykorzystania i rodzaju tworzywa. Według tych kryteriów wyróżnia się kolejno materiały służące do powstawania konstrukcji, izolacji i różnych instalacji, dalej ścienne, dachowe i stropowe. W zależności od tworzywa wśród materiałów odnaleźć można te kamienne, ceramiczne, ale i takie klasyki jak: drewno czy metal oraz wiele, wiele innych.

Szeroki wachlarz materiałów budowlanych pozwala je dobierać nie tylko w zależności od wybranego projektu czy technologii, ale i możliwości finansowych oraz przeznaczenia, planowanych efektów czy posiadanych umiejętności.

Dachy

Dom to nie tylko piękne meble, funkcjonalna łazienka czy proste ściany i szczelne okna. Jego podstawowym elementem jest konstrukcja oparta na fundamentach, a przykryta dachem. To właśnie dach gwarantuje komfort i bezpieczeństwo.

Analizując elementy dachu trzeba zaznaczyć, że składa się on z dwóch podstawowych części, z konstrukcji nośnej i pokrycia. Pierwsza z nich tworzona jest z belek drewnianych lub też konstrukcji stalowych czy żelbetonowych. Pokrycie dachu uzależnione jest nie tylko od kosztów i gustu właściciela budynku, ale przede wszystkim strefy klimatycznej oraz istniejących (jeśli takie są) rozporządzeń lokalnych dotyczących architektury.

Dachy, czy to dwu- czy czterospadowe, czy też tak stylowe jak dach mansardowy, budowane są na różne sposoby, a efekty tych działań wywołują różne opinie. Najpopularniejsze materiały pokryć dachowych takie jak dachówka czy gont konkurują obecnie z blachą czy coraz bardziej popularnym dachem zielonym powstającym poprzez nasadzanie roślin.

Materiały wykończeniowe

Dom już stoi? Mieszkanie wymaga remontu? A może zniszczone schody wejściowe czy podłoga na balkonie muszą zostać zmienione? Do tych wszystkich prac potrzebne będą materiały wykończeniowe, których asortyment jest obecnie bardzo szeroki i różnorodny.

Wśród materiałów wykończeniowych znaleźć można suchą zabudowę, czyli płyty kartonowo-gipsowe gwarantujące uzyskanie równych i gładkich powierzchni ścian. Ponadto tapety czy kamień dekoracyjny, które stanowią doskonałą alternatywę względem klasycznego malowania powierzchni farbami. Płytki ceramiczne to świetny materiał nadający kuchni czy łazience doskonały wygląd inspirowany nowoczesnym czy klasycznym designem. W asortymencie materiałów wykończeniowych znajduje się również chemia budowlana oraz sufity podwieszane, listwy wykończeniowe i inne.

Materiały wykończeniowe to nie tylko jakość i trwałość, to także styl, który raz nadany pomieszczeniom towarzyszy mieszkańcom przez długi czas. Ich dobór jest więc ważnym elementem powstających czy remontowanych budynków.

Artykuły

Zastosowanie puszek podłogowych
Puszki podłogowe pozwalają sprawnie i bezpiecznie korzystać z zasilania sieciowego wtedy, gdy jesteśmy oddaleni od ściany i nie możemy użyć typowego gniazda.
Pianka poliuretanowa jako materiał izolacyjny
Pianki poliuretanowe wykorzystywane są m.in. w przemyśle sportowym i meblowym, a także jako materiał izolacyjny. Czym są i jaki mają wpływ na izolację budynków?
Zalety stosowania blach dachowych na pokrycia dachowe
Coraz więcej budynków – w tym domów mieszkalnych – posiada system dachowy wykonany z blachodachówek lub też blach dachowych (np. blachy dachowe stalowe powlekane).
Tynk gipsowy czy tradycyjny?
Tynk gipsowy czy tradycyjny? • Dowiedz się, co wybrać • Poznaj wady i zalety• Przeczytaj, gdzie sprawdzi się tynk gipsowy, a gdzie tynk cementowo-wapienny.
Typy dachówek ceramicznych
Jakie są rodzaje dachówek ceramicznych? Jakie jest ich przeznaczenie i właściwości? Który typ dachówki najlepiej sprawdzi się w przypadku dachu Twojego domu?
Gdzie zaopatrzyć się w wysokiej jakości materiały budowlane?
Jednym z podstawowych wyzwań podczas budowy lub remontu jest zakup dobrych i niedrogich materiałów budowlanych. Podpowiadamy, gdzie najlepiej ich szukać.
Płyty z tworzyw sztucznych – uniwersalne rozwiązanie
Płyty z tworzyw sztucznych mogą służyć jako zabezpieczenie przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, ale z powodzeniem mogą być elementem wyposażenia wnętrz.
Na czym polegają iniekcje kurtynowe?
Iniekcje kurtynowe to znakomity sposób na uszczelnienie i ochrone elementów budowlanych bez konieczności odkopywania fundamentów.

Rankingi

Znajdź najlepsze firmy oferujące materiały budowlane