Materiał Partnera

Weekend we Wrocławiu. Najciekawsze propozycje wypoczynkowe

Weekend we Wrocławiu. Najciekawsze propozycje wypoczynkowe

Zastanawiasz się, gdzie spędzić weekend? Krótki wyjazd powinien być przemyślany, a zarazem sprawiać przyjemność. Ciekawym wyborem może się okazać odwiedzenie stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocławia. Miasto to, nazywanie nie bez przyczyny ,,Wenecją Północy", od lat uwodzi swym urokiem i klimatem, stanowiąc cel wizyty wielu turystów.

Kultura i sztuka na wyciągnięcie ręki

Wrocław uchodzi za jeden z największych ośrodków kulturalno-intelektualnych w kraju. Ilość muzeów, teatrów, kin i galerii może przyprawiać o ból głowy. Każdy pasjonat kultury i sztuki znajdzie tu coś dla siebie. Miejscem godnym polecenia jest muzeum Panoramy Racławickiej z cykloramicznym obrazem, przedstawiającym bitwę pod Racławicami – symbol XIX-wiecznej kultury masowej. Wielbiciele architektury mogą z kolei podziwiać imponujący gmach Hali Stulecia (1913), wpisany w 2006 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Swoistą wizytówką miasta są też festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, takie jak Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej czy Wratislavia Cantans.

Dla wielbicieli aktywnego wypoczynku

Osoby preferujące bardziej aktywny i szalony wypoczynek również nie doznają zawodu. We Wrocławiu znajdziemy liczne kąpieliska, lodowiska, kluby, dyskoteki oraz centra rozrywki. To tu mieści się największy w Polsce Aquapark – Wrocławski Park Wodny. Łyżwiarzom służy lodowisko na Pergoli oraz Hala Orbita przy ul. Wejherowskiej. Wielbiciele spacerów mogą z kolei wybrać się do Ogrodu Botanicznego bądź Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego – najstarszej tego typu placówki w kraju, odwiedzanej rokrocznie przez ponad 400 tys. gości! Wiele z atrakcji jest dostępnych przez cały rok, niezależnie od sezonu i pogody.

Na tropie historycznych ciekawostek

Wrocław to także historia i wieloletnia tradycja. Turyści meldują się w miejscowych hotelach, po czym ruszają w najciekawsze zakątki miasta, podziwiając jego dziedzictwo. Godny zobaczenia jest m.in. Ostrów Tumski – historyczne centrum Wrocławia, niegdyś wyspa, na której już w IX w. wzniesiono lokalny gród. Obowiązkowy punkt zwiedzania stanowią też pobliskie obiekty sakralne – katedra św. Jana Chrzciciela i kościół św. Idziego. Osoby lubiące łączyć atrakcje historyczne z rozrywką, mogą ruszyć na Rynek Główny z zabytkową, średniowieczną zabudową. Szczególną uwagę warto zwrócić na gmach Starego Ratusza, w podziemiach którego niegdyś funkcjonowała piwiarnia, dziś uznawana za najstarszą restaurację w Europie.

Satysfakcja dla każdego

Jak widać, zwiedzaniem Wrocławia będą usatysfakcjonowani wszyscy, szukający okazji do weekendowego relaksu. Niezależnie czy chcemy spędzić ten czas spokojnie, aktywnie bądź poznawczo, znajdziemy dla siebie kilka ciekawych miejsc. Na krótkie zwiedzanie Wrocławia warto przeznaczyć co najmniej dwa dni. Najlepiej zawczasu zatroszczyć się o odpowiedni nocleg. Na szczęście miasto stwarza w tej kwestii szereg możliwości. Wiele przytulnych hoteli znajdziemy zarówno w centrum, jak i na zacisznych obrzeżach miasta. Świetny przykład obiektu tego drugiego typu stanowi hotel Sleep przy ul. Kominiarskiej. W spokojnym otoczeniu zbierzemy energię, niezbędną dla poznania pełni uroków ,,Wenecji Północy”. Miłego zwiedzania!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz