Materiał Partnera

Wędkarstwo spinningowe – jaki sprzęt będzie potrzebny?

Wędkarstwo spinningowe – jaki sprzęt będzie potrzebny?

Metoda spinningowa cieszy się największą popularnością wśród polskich wędkarzy. Jest ona bardzo uniwersalna i nie stwarza trudności w nauce. Spinning jest techniką ukierunkowaną na połów ryb drapieżnych takich jak szczupak czy sandacz. Technika ta polega na nieustannym zarzucaniu i ściąganiu przynęty w oczekiwaniu na branie ryby. Jaki sprzęt jest niezbędny do wędkarstwa spinningowego?

Wędka

Wędka to niezbędne narzędzie każdego wędkarza. Do spinningu najlepiej sprawdzą się modele wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej postawić na produkt z włókna węglowego 24T, wyposażony w smukłe i mocne blanki. Należy zwrócić uwagę na wytrzymałość uchwytów i ergonomiczne mocowanie kołowrotka. Jak informuje właściciel Centrum Wędkarskiego „Antek” w Puławach- dobrze jest wybierać wędki od renomowanych producentów takich jak Daiwa Ninja Jigger czy Mikado Kamisori. Mamy wówczas gwarancję, że produkt, który kupimy będzie wyróżniał się nieprzeciętną wytrzymałością i posłuży nam na długie lata.

Kołowrotek

Na rynku znajdziemy wiele kołowrotków, które z powodzeniem można zastosować w wędkarstwie spinningowym. Występują one w różnej półce cenowej, dzięki czemu każdy wędkarz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dobry kołowrotek powinien wyróżniać się lekkością, dużą stabilnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Musi też działać płynnie i mieć możliwość regulacji hamulców. Nie bez znaczenia jest nowoczesny design, który cieszy oko użytkownika i sprawia, że połów ryb z wykorzystaniem takiego sprzętu, jest jeszcze bardziej przyjemny.

Odpowiednia przynęta

W wędkarstwie spinningowym stosowane są specjalne przynęty, które imitują naturalny pokarm ryb drapieżnych. Do najpopularniejszych akcesoriów tego typu możemy zaliczyć:

  • gumowe rybki w niewielkich rozmiarach- nazywane przez wędkarzy ripperami bądź twisterami- najczęściej wykonane są z lateksu i występują w rozmaitych kolorach. Można nimi łowić zarówno przy dnie, jak i na powierzchni wody. Wszystko zależy od zastosowanego wcześniej obciążenia;
  • błystki z metalu- mogą być obrotowe lub wahadłowe, błystki również imitują małą rybkę, stanowiącą łakomy kąsek dla drapieżnika. Charakterystyczny ruch metalowych akcesoriów oraz ich zachowanie w wodzie, zachęca większe okazy do ataku;
  • woblery- mogą być wykonane z drewna lub plastiku, stanowią najdoskonalszą imitację niewielkich rybek. Wyposażone są w ster, dzięki czemu każdy model porusza się w wodzie nieco inaczej.

Na sam początek przygody z wędkarstwem warto zakupić po kilka sztuk z każdego rodzaju danej przynęty. Dzięki temu sprawdzimy na własnej skórze, które z nich zapewnią nam najlepsze efekty.

Opracowanie:
Puławy, marsz. Piłsudskiego 30
tel. 506 114 441
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz