Szybki sposób na idealną sylwetkę? Wybierz orbitrek

Szybki sposób na idealną sylwetkę? Wybierz orbitrek

Chcesz mieć idealnie ukształtowane mięśnie albo spalić zbędne kilogramy? Zastanawiasz się, co będzie lepsze – orbitrek czy bieżnia, rowerek treningowy czy stepper? Orbitrek łączy zalety różnych urządzeń, więc na jednym sprzęcie możesz ćwiczyć różne partie mięśni. Dowiedz się, jaki sprzęt wybrać i jak efektywnie ćwiczyć. Orbitrek magnetyczny czy elektromagnetyczny? Sprawdź zalety różnych rozwiązań.

Jaki orbitrek wybrać?

Orbitrek to urządzenie łączące różne rodzaje ćwiczeń, które wykonuje się na bieżni, stepperze lub rowerku treningowym. Sprzęt pozwala zarówno spalać tłuszcz, jak i kształtować różne partie mięśni. Dostępne są różne rodzaje orbitreków. Wybór zależy przede wszystkim od twoich możliwości finansowych i stopnia zaawansowania. Sprawdź, który sprzęt będzie pasować najlepiej do twoich potrzeb:

  • Orbitrek mechaniczny – Przeznaczony jest dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z trenowaniem i nie chcą wydać od razu dużej kwoty. Orbitreki są stosunkowo tanie, jednak niska cena wiąże się z niższą jakością – sprzęt może pracować głośno, a przy częstych treningach pasek klinowy może się zużywać.
  • Orbitrek magnetyczny Jeśli wolisz postawić na wyższą jakość, możesz zdecydować się na zakup nowoczesnej wersji magnetycznej. W tego typu urządzeniach pasek klinowy został zastąpiony magnesami, dlatego sprzęt jest bardziej wytrzymały i pracuje ciszej.
  • Orbitrek elektromagnetyczny – To rozwiązanie dla osób ceniących nowoczesne podejście. Urządzenie jest wyposażone w silnik elektryczny, który gwarantuje komfortową i cichą pracę. Sprzęt obsługuje się za pomocą panelu elektronicznego, a do wyboru jest szeroki zakres programów. Na orbitreku elektromagnetycznym możesz wykonać intensywniejszy trening niż na wersji mechanicznej.

Wybierając sprzęt, weź pod uwagę materiał wykonania. Solidne i masywne koła to gwarancja wytrzymałości. Zwróć uwagę na maksymalne obciążenie. Nowoczesne modele są wyposażone w dodatkowe funkcje, np. specjalne programy treningowe, w tym program cardio czy funkcję symulującą wspinaczkę górską. Niektóre sprzęty umożliwiają również pomiar tętna czy przeliczanie spalonych kalorii. Warto zwrócić uwagę na detale, czy model jest wyposażony w miejsce przeznaczone na bidon lub umożliwia odtwarzanie muzyki.

Jak ćwiczyć na orbitreku?

Trening na orbitreku nie jest trudny do opanowania i nie wymaga odbywania czasochłonnych lekcji z trenerem. Ćwiczenia dobierz w zależności od tego, czy chcesz popracować nad sylwetką, czy stawiasz na odchudzanie. Pamiętaj, że w osiąganiu najlepszych rezultatów niezbędne jest regularne korzystanie ze sprzętu.

Chcesz, żeby ćwiczenia były efektywne? Poznaj kilka cennych wskazówek:

  • Pamiętaj o rozgrzewce – nierozgrzane mięśnie mogą doprowadzić do kontuzji, więc przed każdym treningiem poświęć chwilę na przygotowanie to intensywnych ćwiczeń.
  • Zadbaj o bezpieczeństwo – pamiętaj o prawidłowej postawie. W czasie wykonywania treningu trzymaj proste plecy, a stopy ułóż płasko.
  • Kontroluj tętno – najlepiej, gdy kształtuje się w przedziale 70-80%.
  • Ćwicz regularnie – używaj sprzętu przynajmniej 2-3 razy w tygodniu po 30-40 minut. Z czasem możesz zwiększyć częstotliwość i intensywność ćwiczeń. Możesz skorzystać ze specjalnych programów, np. ćwiczenia interwałowe pozwalają na lepsze spalanie kalorii.

Zastanawiasz się, jakie mięśnie pracują? Gdy ćwiczysz na orbitreku, większość twoich mięśni pracuje. Najbardziej zaangażowane są nogi – sprzęt pozwala na efektywne modelowanie łydek i ud. Jeśli wykorzystujesz górne elementy, ćwiczysz ramiona. Zależy ci na kształtowaniu mięśni brzucha? W czasie ćwiczeń nie trzymaj się uchwytów.

Co dają ćwiczenia na orbitreku?

Ćwiczenia na orbitreku pomagają schudnąć i dają możliwość kształtowania różnych mięśni. Bieżnia symuluje bieg, rower stacjonarny jazdę na zwykłym rowerze, a orbitrek łączy różne aktywności. Ćwicząc na orbitreku, angażujesz nogi, pośladki, brzuch, a także ramiona.

Urządzenie ma wiele zalet. Przede wszystkim trening na tego typu sprzęcie nie obciąża ścięgien i stawów. To bezpieczne i wygodne rozwiązanie, bo możesz ćwiczyć bez wychodzenia z domu, np. podczas oglądania telewizji. Orbitrek jest prosty w obsłudze, a nowoczesne modele pozwalają dodatkowo kontrolować tętno i efektywnie spalać kalorie.

Ile kosztuje orbitrek?

Zakres cen orbitreków jest szeroki. Orbitreki kosztują od 1000 do nawet 10 000 zł. Koszt sprzętu zależy m.in. od jakości wykonania, mechanizmu urządzenia, maksymalnego obciążenia lub dostępnych funkcji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także