Materiał Partnera

Ubezpieczenie OC dla przedsiębiorstw. Na czym polega? Przed czym chroni?

Ubezpieczenie OC dla przedsiębiorstw. Na czym polega? Przed czym chroni?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to zawsze zabezpieczenie na wypadek popełnionych przez nas błędów. Dlatego OC jest niezbędne nie tylko dla kierowców – tego rodzaju polisę powinni mieć także przedsiębiorcy. Dzięki niej, nawet jeśli naszej firmie zdarzy się popełnić poważny błąd, niezadowolony klient otrzyma odszkodowanie od naszego ubezpieczyciela.

Co warto wiedzieć o OC?

Ubezpieczenie OC może obejmować wiele różnych aspektów naszej działalności. Osoby, zajmujące się niektórymi profesjami, takie ubezpieczenie muszą wykupić obowiązkowo – to między innymi wszelkiego rodzaju zakłady opieki zdrowotnej, biura turystyczne, prawnicy, notariusze czy brokerzy ubezpieczeniowi. Ubezpieczeniem powinny też być objęte biura rachunkowe. To zawody, w których popełniony błąd może poważnie odbić się na szeroko pojętym dobru klienta, dlatego zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest tu tak istotne.

Dobrowolne OC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dotyczy tylko kilku zawodów, dlatego skupimy się na dobrowolnej wersji tego ubezpieczenia, na którą powinien zdecydować się właściwie każdy przedsiębiorca. Co takie ubezpieczenie może obejmować? To zabezpieczenie na wypadek sytuacji, w której nasz niezadowolony klient wystąpiłby o odszkodowanie. Dzięki ubezpieczeniu konieczność wypłacenia rekompensaty nie zrujnuje finansów naszej firmy. Takie ubezpieczenie możemy wykupić korzystając na przykład z usług firmy Burak Witold. Wimaro. Podstawowa wersja takiego ubezpieczenia obejmuje szkody osobowe i rzeczowe, które wyrządzimy z tytułu prowadzenia działalności lub posiadania mienia. Jest jednak wiele możliwości rozwijania tej oferty. Możemy na przykład zdecydować się na ubezpieczenie, które obejmuje też szkody wyrządzone za granicą, albo szkody w użytkowanych przez nas nieruchomościach – na przykład wynajmowanych lub dzierżawionych. Poza tym ubezpieczenie może też obejmować szkody w dobrach ruchomych, które nasza firma naprawia, czyści, serwisuje lub pakuje, albo też tych, które po prostu znajdują się pod naszą opieką. Oprócz tego warto też rozszerzyć ubezpieczenie OC dla firm o straty majątkowe, które klient lub partner biznesowy poniesie z powodu popełnionego przez nas błędu.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie?

Zanim umówimy się na spotkanie z agentem, powinniśmy wiedzieć też, czego takie ubezpieczenie nie obejmuje. Przede wszystkim OC nie działa wtedy, kiedy usługa została wykonana niepoprawnie wskutek celowego działania lub świadomego zaniechania. Nie obejmuje ono także kar sądowych lub umownych.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz