Artykuł sponsorowany

Tynkowanie maszynowe czy ręczne – które lepsze?

Tynkowanie maszynowe czy ręczne – które lepsze?

Jaki sprzęt potrzebny jest do tynkowania maszynowego oraz ręcznego? Co powinieneś wybrać, jaka metoda bardziej się opłaca i dlaczego? Na to pytanie klienci firm tynkarskich chcą uzyskać odpowiedź bardzo często. Również sami przedsiębiorcy świadczący usługi tego typu nie wiedzą, co będzie lepsze w konkretnym przypadku. Dziś jednak spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie!

Tynkowanie maszynowe – kiedy i dlaczego

Tynki maszynowe wyróżniają się przede wszystkim efektywnością prac, ich szybkością i nie da się nie wspomnieć, lekkością, bo dla każdego tynkarza jest to zadanie dużo prostsze i mniej męczące od tynkowania ręcznego. Warto jednak zauważyć, że to mechaniczne wymaga od Ciebie odpowiedniego sprzętu. Kupisz go jednak w profesjonalnych firmach zajmujących się dystrybucją urządzeń, między innymi w przedsiębiorstwie Biwaro Narzędzia Tynkarskie. Tynk maszynowy sprawdzi się świetnie na dużych powierzchniach, bo trzeba zauważyć, że im ona większa, tym użycie agregatu jest bardziej opłacalne. To jednak nie koniec, bo decydując się na takie rozwiązanie, możesz wykonać wszelkie prace szybko, jeśli Tobie lub inwestorowi zależy na czasie.

Tynkowanie ręczne – czy warto?

Tynkowanie ręczne to zgoła inna praca, bo wymagająca od tynkarza użycia narzędzi tynkarskich. Są to między innymi łaty i poziomice, szpachle najlepiej z wymiennym ostrzem oraz pace i kielnie. Profesjonaliści, aby jeszcze dokładniej pokryć tynkowaną powierzchnię, używają szpachli powierzchniowych, je również polecamy. Aby rozrobić zaprawę, potrzebna jest z kolei betoniarka, ewentualnie wiertarka z mieszadłem lub osobne mieszadło. Największą wadą tynkowania ręcznego jest czasochłonność. Zajęcie to jest żmudne, na dodatek konieczne jest zatrudnianie wyspecjalizowanych tynkarzy, bo zacieranie i wygładzanie otynkowanej powierzchni wcale nie jest proste. Tynkowanie ręczne całego budynku mija więc się z celem, ale już pojedynczych, niewielkich powierzchni nie, wtedy będzie to dobry wybór.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz