Materiał Partnera

Transport pod kontrolą – warto korzystać z porad profesjonalistów

Transport pod kontrolą – warto korzystać z porad profesjonalistów

Prowadząc firmę transportową warto korzystać z usług profesjonalnych doradców. Oni podpowiedzą nam, jakie rozwiązania będą najlepsze dla naszego biznesu, pomogą w rozliczaniu kierowców, a także przygotują nas na każdą kontrolę. Poza tym taka współpraca to okazja do rozszerzenia naszej działalności – fachowy doradca podpowie nam, jakie kursy i szkolenia mogą nam się opłacić.

Korzystne warunki

Poszukując firmy zajmującej się doradztwem transportowym wybierzmy taką, która ma nam do zaoferowania najkorzystniejsze warunki. Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę? Wśród kilku aspektów, które powinniśmy przenalizować, nie może zabraknąć:

  • Okresu trwania umowy – powinien być maksymalnie elastyczny i dostosowany do naszych potrzeb. Najlepszą opcją, pozwalającą zrezygnować ze współpracy zawsze wtedy, kiedy uznamy to za konieczne, będzie umowa na czas nieokreślony z bardzo krótkim okresem wypowiedzenia.
  • Ubezpieczenia – odpowiedzialna firma swoje usługi powinna objąć polisą ubezpieczeniową. Dzięki temu nasz biznes będzie bezpieczny.
  • Doświadczenia – upewnijmy się, że firma, która oferuje nam doradztwo transportowe, naprawdę wie, co robi. W tym przypadku bogate doświadczenie to kluczowa sprawa.
  • Zakresu usług – sprawdźmy, co tak naprawdę firma ma nam do zaoferowania – czy tylko podpowie nam, jak prowadzić biznes, czy oferuje także dodatkowe usługi, takie jak przygotowywanie umów dla pracowników, dodatkowe szkolenia, kontrole czasu pracy i inne.
  • Dostępność – zanim podpiszemy umowę sprawdźmy, czy firma doradcza będzie mogła nam pomóc w każdej sytuacji – na przykład podczas nagłej zagranicznej kontroli.

Czy to się opłaci?

Wiele osób prowadzi dziś firmy transportowe, ale tylko część z nich korzysta z fachowego doradztwa oferowanego na przykład przez Traxe Doradztwo Transportowe. Artur Białkowski. W naturalny sposób pojawia się więc pytanie – czy takie usługi są nam w ogóle potrzebne? To zależy, czego oczekujemy. Jeśli chcemy, żeby nasza firma mogła swobodnie się rozwijać i zależy nam na tym, żeby bez stresu i kłopotów z prawem wyjść z każdej sytuacji, fachowe doradztwo transportowe to zdecydowanie coś dla nas. Pracownicy firmy świadczącej takie usługi pomogą nam przygotować się do kontroli, a także umożliwią fachowe sprawdzanie czas pracy kierowców. Z takim wsparciem prowadzenie firmy transportowej jest po prostu łatwiejsze. Dodatkowo warto pomyśleć o szkoleniach ADR, które pozwolą naszej firmie rozszerzyć zakres przewożonych towarów. Takie szkolenia może dla nas poprowadzić pracownik firmy doradztwa transportowego.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz