Materiał Partnera

Transport a spedycja – na czym polegają różnice

Transport a spedycja – na czym polegają różnice

Wielu przedsiębiorców nie pamięta, że transport i spedycja to nie to samo. Oferta firm transportowych i spedycyjnych znacznie się różni. Na czym te różnice polegają? Warto wiedzieć, zanim podejmiemy decyzję o wyborze partnera biznesowego. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat transportu i spedycji oraz wskazujemy na najważniejsze dzielące te dwie dziedziny różnice.

Czym tak naprawdę jest transport?

Transport to pojęcie dość wąskie. Firmy, które swoją ofertę ograniczają właśnie do niego, tak naprawdę proponują nam wyłącznie przewiezienie towaru z punktu A do punktu B. Całą resztą musimy zająć się sami – a ta potrafi być czasochłonna. Taki rodzaj usług przyda się wtedy, kiedy transportu towaru potrzebujemy tylko od czasu do czasu. W innym przypadku formalności związane z organizacją przewozu ładunku za granicę mogą się okazać zbyt uciążliwe. To dlatego większość firm, zamiast decydować się na usługi przedsiębiorstw czysto transportowych, wybiera te, które zajmują się także spedycją. Firmą z właśnie tym szerszym zakresem usług jest Pedrotrans-Bis s.c. D., P. Poremba. To dobre, doświadczone przedsiębiorstwo, w którym pracują sprawdzeni fachowcy.

Spedycja – transport plus formalności

Spedycja to znacznie więcej niż transport. Obejmuje ona wszystkie te zadania, które wiążą się z organizacją przewozu towarów – także za granicę. Spedycja jest elementem logistyki, skupiającym się na przewożeniu ładunków dla podmiotów gospodarczych. Firma spedycyjna zajmuje się gromadzeniem i przyjmowaniem zleceń, zawieraniem umów z klientami, kompletowaniem dokumentacji, organizacją środków transportu i wreszcie nadawaniem przesyłki. Współpracując z firmą spedycyjną jesteśmy odciążeni od wszystkich formalności związanych z transportem. Zamiast martwić się załatwianiem tych wszystkich spraw możemy skupić się na prowadzeniu firmy i wytwarzaniu jak najlepszych towarów. Jeśli więc mamy do wyboru firmę transportową lub spedycyjną, znacznie lepsze będzie to drugie rozwiązanie. Osoby prowadzące biznes związany z ciągłym przewozem ładunków za granicę powinny znaleźć dobrą firmę spedycyjną, z którą podpiszą umowę na stałe. Wtedy będą mieć pewność, że ich towar zawsze dotrze na miejsce w terminie. Firma spedycyjna zwykle przewóz ładunków organizuje tak, by unikać przestojów i ograniczać koszty – dlatego koszt samego przewiezienia towaru jest w tym przypadku znacznie niższy. To dobry wybór dla wszystkich firm działających na większą skalę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz