Materiał Partnera

Szkolenie ADR pozwali na większe zarobki – poradnik dla zawodowych kierowców ciężarówek

Szkolenie ADR pozwali na większe zarobki – poradnik dla zawodowych kierowców ciężarówek

Samo prawo jazdy na samochody ciężarowe już nie wystarczy. Jeśli chcemy znaleźć dobrą pracę za kółkiem, powinniśmy zainwestować w dodatkowe kursy. Jednym z najważniejszych jest z pewnością kurs pozwalający na przewożenie towarów niebezpiecznych, czyli ADR. Lista takich towarów jest bardzo długa, a kierowców uprawnionych do ich transportu wciąż brakuje. Wyjaśniamy, na czym polega taki kurs i jak się do niego przygotować.

Przewaga na rynku pracy

Coraz więcej osób kończy kursy na prawo jady na ciężarówki. Dobre zarobki kierowców przyciągają do tego zawodu coraz więcej zainteresowanych. Konkurencja jest duża, dlatego jeśli zależy nam na dobrej i – co ważne – dobrze płatnej pracy, musimy poszerzać swoje umiejętności. Sposobem na lepsze zarobki jest przejście kursu ADR – daje to nam uprawnienia do przewożenia towarów niebezpiecznych. Kierowca z uprawnieniami ADR jest bardzo pożądanym pracownikiem. Warto dodać, że odbyte kursy – między innymi na przewóz towarów niebezpiecznych – zwiększają nasze możliwości nie tylko na polskim rynku pracy. Tacy kierowcy są poszukiwani także w zagranicznych firmach – między innymi w Wielkiej Brytanii. Warto więc zrobić taki kurs w Polsce – gdzie jest on dość tani – a następnie rozejrzeć się za dobrze płatną pracą w którejś z zagranicznych firm transportowych.

Jak przebiega szkolenie?

Szkolenie ADR to doskonały pomysł – odbycie takiego kursu znacznie zwiększa atrakcyjność kierowcy zawodowego na rynku pracy.

Celem szkolenia jest przygotowanie do pracy w zawodzie kierowcy zajmującego się przewozem towarów niebezpiecznych oraz uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu końcowego, a tym samym uzyskanie uprawnień do przewożenia materiałów niebezpiecznych – mówi nasz ekspert z firmy Trans-Autodrom JMJ Jerzy Żyliński. Wymagania, pozwalające na przystąpienie do takiego kursu, są niewielkie – ważne, żeby biorący w nim udział kierowcy mieli ukończone 21 lat. Szkolenie zaczyna się od kursu podstawowego, na którym omawiane są zasady przewozu towarów niebezpiecznych wszystkich klas. Taki kurs trwa zazwyczaj przynajmniej 3 dni i kończy się egzaminem. Uzupełnieniem kursu podstawowego jest kurs specjalistyczny, który szkoli kierowców w zakresie przewożenia towarów ADR w cysternach. Po ukończeniu takiego kursu kierowca może przewozić wszystkie towary znajdujące się na liście ADR. Za podstawowy kurs ADR zapłacimy około 500 zł, za dodatkowy kurs na cysterny kolejne 300. To tak naprawdę bardzo niewielka suma, biorąc pod uwagę, że zdobyte uprawnienia ważne są przez 5 lat i pozwalają nam znaleźć znacznie lepiej płatną pracę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz