Materiał Partnera

Szkolenia barmańskie

Szkolenia barmańskie

Najlepsze bary w Polsce, aby zwiększyć popularność swoich lokali, zatrudniają wyszkolonych barmanów, którzy są w stanie oczarować klientów smakiem przygotowywanych napojów alkoholowych, a także sposobem ich przygotowania. Craft fair, czyli sztuka barmańska budzi olbrzymi podziw, a najlepsi barmani przygotowują zjawiskowe pokazy składające się z wielu tricków.

Gdzie szkolą się barmani?

W celu nabycia wysokich umiejętności w sztuce barmańskiej należy zgłosić się do profesjonalnego ośrodka szkoleniowego. Jednym z nich jest Centrum Szkolenia Barmanów, dzięki któremu w Polsce w ostatnich latach wyszkoliło się wielu utalentowanych uczniów pragnących poznać tajniki craft fair. Olbrzymią zaletą tego ośrodka szkoleniowego jest nie tylko oferowanie kursów dla barmanów i baristów, ale również prowadzenie akademii o węższych specjalizacjach – akademia whisky-whisky, akademia rumu, czy akademia herbaty. Warto wiedzieć, że barmani doskonale znający sztukę mixologii zatrudniani są w modnych restauracjach, popularnych barach, a także luksusowych hotelach – ich pokazy barmańskie często wykorzystywane są między innymi, jako atrakcje w trakcie wesela.

Zgłoszenia indywidualne bądź grupowe

Warto wiedzieć, że najlepsi barmani, których możemy spotkać w barach w całej Polsce, najczęściej przechodzą odpowiednie kursy w centrach szkoleń barmańskich. Bardzo często zgłaszają się oni do nich indywidualnie, ale najlepsze ośrodki edukacyjne posiadają również bogatą ofertę dla hotelarstwa oraz szkół gastronomicznych. To właśnie tego typu podmioty podejmują z centrami szkoleń barmańskich stałą współpracę, wysyłając na warsztaty swoich pracowników, bądź uczniów. Warto wiedzieć, że olbrzymim zainteresowaniem cieszą się kursy baristyczne.

Trzy stopnie szkoleń

Najlepsze centra szkoleniowe barmanów oferują kilkudziesięciogodzinne kursy zarówno dla amatorów, jak i dla osób z doświadczeniem. Pierwszym stopień szkoleń, który najczęściej trwa nie więcej niż 40 godzin, skierowany jest głównie dla przyszłych barmanów, lub tych bez specjalistycznego wyszkolenia. Uczestnictwo w kursie na tym stopniu pozwala na doskonałe przygotowanie do pracy w barach, herbaciarniach, czy też różnego rodzaju klubach. Średniozaawansowane warsztaty skierowane są zaś dla osób z większym doświadczeniem – dzięki temu mogą oni zwiększyć swoje kompetencje zawodowe. Warto wiedzieć, że najlepsze ośrodki szkoleniowe dla barmanów są również przygotowane na bardzo natężoną naukę najskrytszych tajników mixologii. Osoby, które biorą udział w takich warsztatach, znacznie wyróżniają się w późniejszym czasie na rynku swoimi umiejętnościami, poznając sekrety budzących zachwyt tricków – stają się oni prawdziwymi artystami!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz