Materiał Partnera

E-learning – nowoczesna metoda realizowania szkoleń

E-learning – nowoczesna metoda realizowania szkoleń

Realizowanie szkoleń okresowych daje możliwość podniesienia kwalifikacji zarówno pracowników, jak i pracodawców. Poszczególne kursy mogą być realizowane na platformie e-learningowej, czyli za pośrednictwem komputera osobistego z dostępem do Internetu. Komfortowe rozwiązanie ma wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość zrealizowania w ten sposób kilku niezwykle istotnych szkoleń – jakich dokładnie?

Szereg korzyści

Wykorzystanie nowoczesnej platformy w celu zrealizowania szkoleń to doskonałe rozwiązanie dla pracowników i pracodawców. E-learning to przede wszystkim forma niezwykle komfortowa – kursy mogą być wykonywane w domu, możliwe jest ich zatrzymanie i wznowienie niemal w każdym momencie. Szkolenia takie kierowane są do firm zlokalizowanych w całej Polsce. Pracownik czy pracodawca nie musi pojawiać się w wyznaczonym miejscu w celu odbycia kursu i przystępuje do niego w wybranym przez siebie momencie.

Szkolenia na platformie e-learningowej to również rozwiązanie atrakcyjne cenowo. Cały proces nie generuje bowiem zbyt wielkich kosztów – nie jest potrzebne wynajęcie sali dla kursantów, a pytania zadawane przez komputer wyłączają konieczność udziału wykwalifikowanego wykładowcy. Tego typu kursy przeprowadza Ośrodek Doskonalenia Kadr Profesja i zwraca uwagę także na ich wszechstronność. Dla kogo zatem dokładnie przeznaczone są szkolenia w formie e-learningu?

Kurs dla pracownika i pracodawcy

Swoje kwalifikacje w określonym zakresie podnosić powinny nie tylko osoby zatrudnione na konkretnych stanowiskach, ale też ich pracodawcy. Z tego względu w renomowanych ośrodkach dających możliwość korzystania z platformy e-learningowej można odbyć szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami. W ten sposób osoby na takich stanowiskach zyskają niezbędną wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, co przełoży się na efektywniejsze kierowanie zespołem. W formie e-learningu można też zrealizować kurs pierwszej pomocy. To niezwykle istotne i warto wdrożyć takie szkolenie zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników.

Osoby zatrudnione na konkretnych stanowiskach powinny także przechodzić szkolenia okresowe na platformie e-learningowej. Jednym z nich jest kurs dla pracowników administracyjno-biurowych. Dzięki jego zrealizowaniu będą w stanie efektywniej zarządzać czasem pracy, a także będą lepiej organizować swoje obowiązki. Dotyczy to także pracowników inżynieryjno-technicznych, dla których także w formie e-learningu przeznaczone są szkolenia okresowe. Warto zadbać o ich zrealizowanie w miejscu pracy – pomaga to podnieść kwalifikacje i zyskać niezbędną wiedzę wpływającą na poprawę jakości wykonywanych obowiązków zawodowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz