Materiał Partnera

Sypialniane inspiracje – najwygodniejsze łóżko do sypialni

Sypialniane inspiracje – najwygodniejsze łóżko do sypialni

Budowa domu, remontowanie mieszkania i jego wykańczanie – tynkowanie, gipsowanie, instalowanie systemów – to etapy bardzo stresujące. Inaczej jest w przypadku aranżacji wnętrz: wyboru odpowiedniego koloru ścian, odpowiedniego typu posadzki czy też najlepszej jakości mebli. Przy planowaniu wystroju pomieszczeń pamiętaj przede wszystkim o funkcjonalności i przytulności – przecież nie chcesz mieszkać w muzeum, ale w ciepłym domu, do którego z chęcią wrócisz po ciężkim dniu pracy.

Jednym z najważniejszych pomieszczeń naszego domu jest sypialnia – to tam spędzamy dużą część naszego życia. Jak pokazują badania naukowe, każdy człowiek przesypia średnio aż 1/3 swojego życia. Nie zmarnuj tego czasu na bóle krzyża, rwę kulszową czy zmęczenie. Zapobiegniesz im tylko wtedy, jeśli Twoja sypialnia zostanie urządzona we właściwy sposób. Najważniejszy jest odpowiedni materac do spania oraz łóżko.

Plan to podstawa!

Podstawową czynnością potrzebną do rozpoczęcia aranżacji naszego miejsca do spania jest zaplanowanie całej przestrzenni, a także stylu, w jakim chcielibyśmy je urządzić. Warto pamiętać, że kluczową decyzją jest wybór odpowiedniego łóżka do sypialni. Każdy amator projektowania wnętrza ma do wyboru dwie ścieżki prowadzące do olśniewającego efektu końcowego: wybór odpowiedniego stylu sypialni i dopasowanie do niego wszystkich pozostałych elementów lub wybór określonego łóżka sypialnianego, które wyznaczy, w jaki sposób ma zostać zaaranżowanie wnętrze. Pomimo iż ścieżka druga wydaje się mniej zaplanowana, wcale tak nie jest. To ona jest bardziej rozsądna i pozwala w późniejszym czasie dokonać niesamowitego przeobrażenia pokoju.

Sklep meblarski tylko z produktami najlepszych producentów

Wybrałeś ścieżkę numer dwa? Punkt dla Ciebie! To ona zagwarantuje Ci szybkie przeprowadzenie prac wykończeniowych i aranżacyjnych. Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniego salonu meblarskiego – jest nim między innymi sklep Varsovia. Meble do sypialni. To w takich miejscach uzyskasz odpowiednie doradztwo dotyczące wyboru najlepszego łóżka sypialnianego i materaca – nie musisz korzystać z usług projektanta wnętrz, specjaliści z salonów meblarskich mają świetne pomysły i bogatą wiedzę dotyczącą branży meblarskiej. Przy wyborze sklepu kieruj się również jakością wykonanych produktów, które muszą być wyprodukowane przez najlepszych producentów, takich jak: New Design, New Elegance czy Firma Siwińscy.

Dobór odpowiedniego materaca do łóżka

Zanim dokonasz wyboru łóżka do sypialni pod kątem wielkości, wyglądu, rodzaju wezgłowia czy też odpowiedniego materiału, sprawdź asortyment materacy. To właśnie materace zapewniają odpowiedni komfort snu, dlatego dokładnie należy określić ich twardość, wielkość i typ. Do wyboru klientów są materace piankowe, materace lateksowe, materace kieszeniowe i bonelowe, a także materace na stelażu. Najnowocześniejsza technika wytwarzania materacy pozwala na uzyskanie bardzo funkcjonalnych materacy termoelastycznych i wysokoelastycznych. To one idealnie dopasowują się do ułożenia ciała, a także regulują temperaturę. Warto pamiętać, że sen to zdrowie, a najlepszy materac potrafi je zapewnić.

Czas na wymarzone łóżko

Rodzaj łóżka sypialnianego dopasuj do wielkości swojego pomieszczenia. Do wyboru będziesz miał łóżka kontynentalne, łóżka tapicerowane, łóżka z pojemnikiem czy łóżka metalowe, drewniane itp. W przypadku braku chęci wstawiania do sypialni dużych szaf wybierz łóżko ze skrzynią (kontynentalne) bądź łóżko z pojemnikiem. Szczególną uwagę zwróć na wezgłowia. Inspiracje z najlepszego salonu meblarskiego zakładają wykorzystanie wezgłowia w formie szafek, w formie paneli – drewnianych, metalowych, szklanych czy plastikowych – a także w formie tapicerowanych konstrukcji dekoracyjnych (np. wezgłowie w formie „poduszek ściennych” w kilku kolorach – szachownica).

Style w sypialni

Jeśli chodzi o małe przestrzenie, warto zastosować styl skandynawski bądź klasyczny. Charakteryzują się one minimalizmem, prostotą oraz surowością. Najlepszym wyborem do sypialni w stylu skandynawskim będzie łóżko drewniane. Dobierz jasne i zimne barwy drewna mebli sypialnianych oraz podłogi. Wybierz białe ściany i zwiewne woalowe zasłony. Całość możesz przełamać ciepłymi dodatkami – np. tkaninami dekoracyjnymi czy wzorzystym, ale w stonowanych barwach kompletem pościeli. Najlepszy sklep meblarski zaproponuje Ci wybór odpowiednich kolorów. Jeśli zdecydujesz się na styl klasyczny, przemyśl wybór łóżka metalowego – te z dekoracyjnym wezgłowiem upiększą każdy typ pomieszczenia przeznaczonego na sypialnię. Większe przestrzenie możesz urządzić w stylu nowoczesnym z dużymi łóżkami tapicerowanymi z wygiętymi, pikowanymi wezgłowiami przyozdobionymi guzikami czy kryształkami – postaw na wystawność, elegancję i wyraziste barwy łóżka.

Opracowanie:
Warszawa, Trakt Brzeski (d.Wesoła) 56
tel. 22 783 31 98
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz