Materiał Partnera

Łóżka kontynentalne – co warto o nich wiedzieć?

Łóżka kontynentalne – co warto o nich wiedzieć?
Bez względu na to, czy chodzi o dom jednorodzinny, czy też mieszkanie w bloku, sypialnia jest bardzo intymną przestrzenią, której urządzenie nie jest tak proste, jak mogłoby się powszechnie wydawać. Aby stworzyć absolutnie unikalny klimat, zadbać trzeba o wiele detali dekoracyjnych, choć nie ulega żadnej wątpliwości, że najważniejszym elementem wyposażenia tego pomieszczenia jest wygodne łóżko. Co zatem mają do wyboru współcześni klienci?

Łóżko kontynentalne – co do takiego?

Trzymając się fachowych wyznaczników definicyjnych, łóżka kontynentalne należą do rodziny łóżek tapicerowanych. Ich cechą charakterystyczną jest trwała, a zarazem prosta konstrukcja. Zasadniczo składają się z 2 głównych elementów. Mowa tu oczywiście o skrzyni, wykonanej z litego drewna i materacu nawierzchniowym w wersji bonelowej lub kieszeniowej – w zależności od indywidualnych oczekiwań klienta ostatecznego. Zastosowanie pianki termoelastycznej powoduje, iż w każdej sytuacji można mieć pewność optymalnego podparcia kręgosłupa. Skrzynia oraz boki zawsze obszyte są estetycznym materiałem tapicerskim, co sprawia, że łóżko stanowi praktyczną i przede wszystkim spójną całość. Łóżka kontynentalne są jednymi z najwyższych.

Wysokość spania wynosi około 60 cm. Taki stan rzeczy powoduje, iż poleca się je osobom starszym. Z praktycznego punktu widzenia przydatna wyda się informacja, że łóżka tego typu charakteryzują się doskonałą wentylacją. To skrzynia gwarantuje swobodny przepływ powietrza nad materacem. Gdzie zatem łóżko kontynentalne ma prawo sprawdzić się najlepiej?

Łóżka kontynentalne – zastosowanie

Swoją ogromną popularność łóżka kontynentalne zawdzięczają przede wszystkim uniwersalności zastosowania oraz aspektom ekonomicznym. Trudno znaleźć obecnie na rynku konkurencyjny produkt, który charakteryzowałby się tak doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Łóżka te z powodzeniem są oczywiście stosowane w mieszkaniach prywatnych, choć z ich wielu zalet zdają sobie sprawę także przedstawiciele branży hotelowej. Istnieje bowiem możliwość swobodnego łączenia i rozsuwania skrzyń. Dosłownie w kilka minut stworzyć można łoże małżeńskie o wspólnym zagłówku lub dwa osobne łóżka.

Najszerszą ofertę łóżek kontynentalnych zapewnić mogą jedynie renomowani producenci i ich dystrybutorzy. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Strefasypialni.pl, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, ugruntowała sobie pozycję jednej z najlepszych. Wszyscy klienci mogą tutaj liczyć na rzetelną pomoc w zakresie kompleksowego wystroju sypialni.

Opracowanie:
Warszawa, Trakt Brzeski (d.Wesoła) 56
tel. 22 783 31 98
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz