Materiał Partnera

Strzyżenie psa – kiedy i gdzie należy je wykonać?

Strzyżenie psa – kiedy i gdzie należy je wykonać?
Spośród wielu różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych przeznaczonych dla psów, sporym zainteresowaniem cieszy się strzyżenie. Nie powinno się go wykonywać we własnym zakresie – warto postawić na specjalistyczny salon zajmujący się kompleksowo czworonogami. Z jakich dokładnie powodów jest to tak bardzo istotne i kiedy należy wykonać profesjonalne strzyżenie psa?

Nie za krótko, nie za długo

Strzyżenie psa, choć jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych dostępnych w dobrych salonach zajmujących się czworonogami, nie jest zadaniem prostym. Przede wszystkim warto skonsultować ze specjalistą, czy w przypadku naszego pupila jest to w ogóle możliwe i konieczne. Większość ras, które charakteryzują się gęstą sierścią, np. husky, nie powinno poddawać się strzyżeniu. Inaczej jest natomiast z psami, których włos nieustannie ulega rozrostowi. Tak dzieje się w przypadku chociażby ras shih-tzu lub popularnych yorków, które należy poddawać tego typu zabiegom pielęgnacyjnym w renomowanych salonach.

Specjalista zajmujący się strzyżeniem psa wykona całą usługę w sposób bezpieczny i odpowiedni dla pupila. Oznacza to właściwy dobór długości włosa – czworonogów nie powinno się bowiem całkowicie pozbawiać sierści, bowiem zaburza to ich ochronę przed promieniowaniem UV, a zimą powoduje problemy z utrzymaniem właściwej temperatury ciała. Z tego względu warto wybrać właściwe miejsce, które zajmie się naszym pupilem – jednym z nich jest Salon Pielęgnacji Psów Modny Piesek realizujący strzyżenie czworonogów w sposób profesjonalny i w atmosferze przyjaznej dla zwierzęcia. Co jeszcze warto wiedzieć o strzyżeniu psów?

Regularne wizyty to podstawa

Podstawowy zabieg pielęgnacyjny, jakim jest strzyżenie, powinien być regularnie powtarzany. Należy jednak pamiętać, by nie wykonywać go również zbyt często – dobrym rozwiązaniem jest wizyta w sprawdzonym salonie dla psów średnio raz w miesiącu. Warto też wiedzieć, że realizacja tego zabiegu powinna odbywać się niezależnie od pory roku. Okazuje się bowiem, że latem właśnie dzięki sierści pies zabezpiecza się przed przegrzaniem, co jest niezwykle istotne.

Psa należy strzyc także wtedy, gdy jest on uczestnikiem specjalnych wystaw. W takim wypadku konieczne jest strzyżenie zgodne z wzorcem danej rasy, co jest zadaniem skomplikowanym i również w takiej sytuacji należy skorzystać wyłącznie z usług renomowanego salonu pielęgnacji psów. Doświadczony profesjonalista będzie w stanie przygotować czworonoga do każdej wystawy, wykonując strzyżenie w sposób odpowiedni. Warto zatem odwiedzać tego typu punkty zarówno w przypadku regularnego przycinania sierści pupila w celach pielęgnacyjnych, jak i przygotowując go do zawodów czy wystaw.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz