Materiał Partnera

Popularne środki pielęgnacyjne dla kota

Popularne środki pielęgnacyjne dla kota

Dlaczego warto kupować kosmetyki dla kota? Wystarczy krótka obserwacja, aby zauważyć, że zabiegi pielęgnacyjne są dla naszego pupila bardzo ważną częścią dnia. I do tego zabierają mu mnóstwo czasu. Nienaganny wygląd ma dla kota ogromne znaczenie. Właściciele również powinni zadbać o prawidłową pielęgnację swojego pupila. Podpowiadamy w jakie kosmetyki dla kota warto się zaopatrzyć.

Szampon i odżywka

Podstawowym elementem kociej kosmetyczki będzie z pewnością szampon. Sklepy zoologiczne oferują szeroki wybór tego typu produktów. Niektóre serie są przeznaczone dla ściśle określonych ras. Dobrej jakości szampon powinien odpowiadać pH kociej skóry jak również rodzajowi sierści. Szampon ma przede wszystkim usunąć brud, martwy naskórek oraz pozbyć się bakterii i drobnoustrojów. Wysokiej klasy preparaty mają również wpływ na wygląd sierści nadając jej blasku i ułatwiając rozczesywanie. Ma to kolosalne znaczenie szczególnie w przypadku ras długowłosych.

Stosując szampon dla kota należy robić to z umiarem. Zabieg kąpieli należy rozpoczynać powoli, aby nie przestraszyć zwierzęcia. Warto zachować delikatność, aby dodatkowo nie stresować naszego pupila. Należy także zwrócić szczególną uwagę czy do oczu i uszu nie dostały się resztki szamponu.

Bardzo przydatnym preparatem będzie z pewnością odżywka do włosów. Sprawi ona, że futro stanie się delikatne i lśniące. Dodatkowo ułatwi rozczesywanie sierści.

Na rynku dostępne są również różnego rodzaju pudry oraz olejki, ale częstość ich stosowania należy ograniczyć do minimum.

Środki do higieny

Dbając o higienę kota warto zaopatrzyć się także w środki do czyszczenia oczu i uszu. Dosyć częstym zjawiskiem jest ropienie kocich oczu, które dodatkowo może powodować przebarwienie sierści w ich okolicach. Przemywanie oczu pupila specjalnym żelem powinno ograniczyć ryzyko infekcji. W przypadku higieny uszu warto stosować olejki, które posiadają właściwości antyseptyczne. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w specjalne chusteczki i patyczki do czyszczenia uszu.

Produkty dedykowane dla zwierząt

„Kupując środki higieny dla kota zawsze należy wybierać produkty, które są dedykowane dla zwierząt. Pod żadnym pozorem nie można używać środków przeznaczonych dla ludzi.” – podkreśla specjalista z firmy Eskulap, która zajmuje się zaopatrzeniem gabinetów weterynaryjnych oraz sklepów zoologicznych. Skóra kota ma zupełnie inne pH od ludzkiej. Stosowanie niewłaściwych preparatów może doprowadzić do jej podrażnienia, wysypki lub świądu. A to oznacza dla zwierzęcia ogromny stres. Kupując kosmetyki dla kota warto wybierać produkty, które zawierają w swoim składzie delikatne środki myjące, olejki oraz witaminy wspomagające regenerację skóry.

Pielęgnacja pupila jest obowiązkiem każdego właściciela. Kupując kosmetyki dla kota należy przede wszystkim wybierać produkty dedykowane dla danej rasy. Dzięki temu zapewnimy naszemu pupilowi nie tylko piękny, ale także zdrowy wygląd.

Opracowanie:
Zabierzów, Krakowska 311
tel. 12 285 45 45
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz