Materiał Partnera

Stolarka drzwiowa – wszystko o drzwiach wewnętrznych

Stolarka drzwiowa – wszystko o drzwiach wewnętrznych

Drzwi są ważnym elementem wystroju. Mogą dodać wnętrzu elegancji, ekstrawagancji i uroku. Od ręki drzwi wewnętrzne otrzymamy w marketach budowlanych, jednak ich jakość bywa różna. Na dobre produkty stolarki drzwiowej czeka się czasem tygodniami. Podpowiadamy jakie drzwi wybrać, aby służyły nam latami i zdobiły nasz dom? Gdzie kupić doskonałej jakości produkty stolarki drzwiowej oraz kogo zatrudnić do ich montażu? 

Autoryzowany montaż

Naszą przygodę z drzwiami wewnętrznymi rozpoczynamy od wyboru odpowiedniego modelu. Jeśli zdecydujemy się na autoryzowanego sprzedawcę, takiego jak firma ALPI z Bażanowic, możemy liczyć na dokładne pomiary otworów pod drzwi. Pomiary te zapewnią pełne dopasowanie produktu. Autoryzowani sprzedawcy oferują także profesjonalny montaż. Niedoświadczone firmy, podczas nieumiejętnego montażu drzwi  może z łatwością zniszczyć drzwi, przez co stracimy gwarancje na nie. Warto wiedzieć, że zakup drzwi z montażem objęty jest niższym VAT-em, a to oznacza dla nas mniejsze koszty.

Jaki wybrać kolor i wzór? 

Kolor drzwi najlepiej dobrać do stolarki okiennej lub dopasować go do koloru ścian, podłogi i ogólnego wystroju mieszkania. Warto także rozważyć kolor pod względem jego podatności na zabrudzenia, zanim zdecydujecie się na białe drzwi, pomyślcie, czy na pewno chcecie tracić czas na ich ciągłe czyszczenie. Kupując drzwi wewnętrzne, warto wybrać do wszystkich otworów drzwi w jednej linii stylistycznej. Zapewni to estetyczny wygląd oraz spójność stylu w naszym domu. Warto także zastanowić się nad wyborem materiału, którego drzwi są wykonane. Produkty oferowane przez sieci budowlane wykonane są często z kiepskiej jakości płyt. Jeśli chcemy, by drzwi były solidne i odporne na uszkodzenia powinniśmy zdecydować się na drzwi z drewna litego.

Drzwi prawe czy drzwi lewe?

Czym różnią się drzwi prawe od lewych? To proste! Jeśli przesuwając skrzydło do siebie, łapiesz za klamkę lewą ręką, a zawiasy drzwi znajdują się po lewej stronie, to drzwi są lewe. Natomiast gdy zawiasy znajdują się po prawej stronie, a za drzwi łapiemy prawą ręką, wtedy mamy do czynienia z drzwiami prawymi. Wybór prawych lub lewych zależy od ułożenia mebli w pomieszczeniu, dostępnej przestrzeni oraz funkcjonalności.

Zadbaj o wentylacje

Jeszcze jedną rzeczą, o której warto pamiętać podczas zakupu drzwi, jest wentylacja.
W naszym domu niektóre pomieszczenia wymagają wentylacji, należą do nich łazienki, pralnie, garderoby oraz kuchnie. Dlatego kupując drzwi, możemy zdecydować się na produkty ze specjalnie wyciętym otworem wentylacyjnym, częstą praktyką jest także skrócenie wysokości drzwi o 1-3 centymetry. Jedno i drugie rozwiązanie umożliwia przepływ powietrza.

Opracowanie:
Bażanowice, Spokojna 6
tel. 33 852 73 74
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz