Materiał Partnera

Staże i praktyki dla studentów zootechniki. Przegląd propozycji

Staże i praktyki dla studentów zootechniki. Przegląd propozycji

Staże i praktyki są najlepszym rozwiązaniem dla młodych osób, chcących zdobyć doświadczenie i spróbować swoich sił w świecie zawodowym. Powinniśmy je podejmować bez względu na kierunek studiów. Im więcej nauczymy się w trakcie studiów, tym większe będą nasze szanse na znalezienie dobrej pracy w przyszłości. Z jakich ofert staży i praktyk mogą skorzystać studenci zootechniki?

 Zacznij od wolontariatu!

Jednym z miejsc, w którym studenci zootechniki mogą rozpocząć swoją karierę, jest stowarzyszenie dla zwierząt Straż dla zwierząt w Warszawie. Pozwala przystąpić do wolontariatu każdemu, kto chce pomóc w systematycznej opiece nad zwierzętami. Do zakresu obowiązków, które będziemy musieli pełnić, wlicza się m.in. ich pielęgnacja, karmienie, czesanie i wyprowadzanie zwierząt.  

Są to normalne czynności, które powinni wykonywać ich właściciele. Niestety, zwierzęta zostały porzucone, oddane lub znalezione na ulicy i nie ma kto się nimi zająć. Przydadzą się każde ręce do pracy, dlatego zgłoszenia studentów zootechniki są mile widziane. To dla nich doskonała praktyka! Przekonają się, jak ciężkim wyzwaniem jest zajmowanie się czworonożnymi podopiecznymi, a jednocześnie – ile radości to daje.

 Jak zostać wolontariuszem?

Droga do zostania wolontariuszem składa się z kilku kroków. Pierwszym jest oczywiście wejście na stronę internetową Straży dla zwierząt i sprawdzenie, czym dokładnie zajmuje się stowarzyszenie. W drugim kroku będziemy musieli wypełnić deklarację i ankietę, a następnie dostarczyć je wraz ze zdjęciem, kserokopią dowodu tożsamości oraz potwierdzeniem wpłaty wpisowego i składek członkowskich za okres sześciu miesięcy. Kiedy zostaniemy wolontariuszami, musimy czynnie brać udział w pielęgnacji zwierzaków. Tak jak już wspomnieliśmy, jest to ich wyprowadzanie, sprzątanie kojców, poszukiwanie domów adopcyjnych, a także promowanie działalności, jaką wykonuje Straż dla zwierząt. Doświadczenie można rozwijać! Jeśli będziemy w wolontariacie przez 12 miesięcy, mamy szansę zostać inspektorami.

 Inspektor w stowarzyszeniu Straż dla zwierząt

W celu zostania inspektorem Straży dla zwierząt, musimy uzyskać pozytywną ocenę naszej dotychczasowej działalności. Jak postrzegają nas inni w roli wolontariusza? Czy wystarczająco sumiennie wykonywaliśmy nasze obowiązki? W trakcie wolontariatu dla zwierząt byliśmy bacznie obserwowani. Jeśli koleżanki i koledzy z tytułem inspektora nie będą mieć żadnych zastrzeżeń, wystarczy że wyrazimy zgodę i również przystąpimy do szkolenia. To świetna propozycja dla każdego studenta zootechniki! Skorzystaj z niej, aby zdobyć praktyczną wiedzę i postawić kolejny krok tak ważny dla twojego rozwoju zawodowego.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz