Artykuł sponsorowany

Sprawny montaż konstrukcji stalowych z firmą SBM

Sprawny montaż konstrukcji stalowych z firmą SBM

Hale stalowe cieszą się nieustającym zainteresowaniem, zwłaszcza na potrzeby zakładów produkcyjnych czy obiektów magazynowych. W porównaniu do budynków murowanych mogą po zatwierdzeniu projektu i uzyskaniu pozwoleń powstać w kilka lub kilkanaście dni. Potrzebna jest jednak do ich montażu wykwalifikowana ekipa, dzięki której budowa na poszczególnych etapach przebiegnie sprawnie. To gwarantuje między innymi firma SBM ze Starego Olesina.

Eksperci od konstrukcji stalowych

Obiekty powstające na bazie prefabrykowanych elementów stalowych cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Główna zaleta to przede wszystkim szybkość budowy, a przy tym trwałość i bezpieczeństwo użytkowania takiej konstrukcji. Atrakcyjny pozostaje także względnie niski koszt takiej inwestycji. Jednak, aby takie budowle faktycznie były zdatne do użytkowania przez długi czas, ważny jest ich profesjonalny montaż, czym zajmuje się firma SBM ze Starego Olesina.

Kadrę tworzą wykwalifikowani pracownicy, a w tym także spawacze dysponujący wiedzą na temat nowoczesnych metod łączenia elementów stalowych. Zaplecze techniczne – odpowiedni sprzęt do pracy na wysokości – oraz dobyte doświadczenie przy realizacji wielu projektów na terenie Polski sprawia, że swoją ofertę firma kieruje nie tylko do klientów krajowych, ale i zagranicznych. Usługi skupiają się przede wszystkim na montażu hal przemysłowych oraz magazynowych, jak również ich demontażu. Jak zatem dokładnie wygląda budowa takich obiektów?

Najważniejsze elementy hal stalowych

Jak zostało wcześniej wspomniane, do wznoszenia takich budynków wykorzystuje się gotowe, prefabrykowane komponenty wykonane z odpowiedniego gatunku stali. Należą do nich części tworzące konstrukcję nośną, która powstaje w systemie blachownicowym lub kratownicowym. Na pierwszy składają się indywidualnie projektowane i produkowane słupy wraz z ryglami. Drugi to z kolei prętowe elementy nośne, które układają się w trójkątne pola. Równie ważne są przenoszące część obciążeń płatwie dachowe wraz z ryglami ściennymi.

Obudowę ścian hal z kolei stanowią najczęściej płyty warstwowe, a dachu blacha trapezowa z termoizolacją z wełny mineralnej lub membrany PVC. Oczywiście nie można pominąć także stolarki otworowej – drzwi, bram (także doków przeładunkowych) czy świetlików dachowych i okien. Firma SBM zawsze przeprowadza montaż wszystkich komponentów zgodnie z projektem, a także na podstawie wcześniejszych ustaleń z klientem.

Etapy budowy hal magazynowych i przemysłowych

Całe przedsięwzięcie rozpoczyna się rzecz jasna od przygotowania projektu, uzyskania niezbędnych pozwoleń na wzniesienie obiektu, a następnie przygotowania terenu pod fundamenty, które są wylewane na wyrównany i uzbrojony grunt. Dopiero po ich wyschnięciu można przejść do montażu wymienionych wcześniej komponentów. Jak opisuje specjalista z firmy SBM ze Starego Olesia:

Na samym początku stawiane są elementy tworzące szkielet budynku, czyli słupy bądź całe ramy stalowe. Po ich dokładnym połączeniu ze sobą można przejść do montażu dźwigarów tworzących konstrukcję nośną dachu. Dopiero po tym etapie przechodzi się do konstrukcji drugorzędnej, czyli płatwie, stężenia, rygle i elementy, w których później mają znaleźć się bramy, okna, drzwi. Każdy z komponentów musi być odpowiednio zespawany, aby zapewniał stabilność obiektu.

Po montażu wymienionych komponentów bardzo ważne jest uzupełnienie ubytków powstałych w powłoce lakierniczej stali. To niezwykle ważne, ponieważ ma ona za zadanie chronić materiał przed korozją. Tak przygotowany szkielet obudowuje się blachami profilowanymi, jeśli obiekt ma być nieogrzewany. W przeciwnym razie stosuje się metodę blacha-wełna mineralna-blacha bądź gotowe rozwiązania w postaci płyt warstwowych. Kolejny etap to wstawienie stolarki otworowej, a na samym końcu wykonanie obróbek blacharskich. Z odpowiednio przygotowaną ekipą monterów i spawaczy z firmy SBM wszystkie te etapy przebiegają zawsze terminowo oraz bez komplikacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz