Materiał Partnera

Specjalistyczne kursy na urządzenia transportu bliskiego

Specjalistyczne kursy na urządzenia transportu bliskiego

Wózki widłowe czy hydrauliczne dźwigi samochodowe to urządzenia powszechnie wykorzystywane w transporcie. Ich użytkowanie wymaga jednak odpowiednich kwalifikacji, które nabyć można poprzez ukończenie specjalistycznych kursów na urządzenia transportu bliskiego. Jakie konkretnie szkolenia przygotowały w tym zakresie renomowane ośrodki dla kierowców?

Wózki widłowe i nie tylko

Wykorzystywane na różnego rodzaju halach przeładunkowych czy w magazynach wózki widłowe stanowią jeden z podstawowych elementów w procesie rozładunku i załadunku towarów. Konieczne jest więc sprawne i efektywne sterowanie tego typu urządzeniem transportu bliskiego. Niezbędne kwalifikacje w tym zakresie operator uzyskać może w dobrym ośrodku szkolenia kończąc specjalistyczny kurs na wózki widłowe. Tego typu zajęcia organizowane są z myślą o użytkownikach wózków zarówno spalinowych, jak i elektrycznych.

Szkolenie obejmujące korzystanie z wózka widłowego i umiejętne przenoszenie nim palet czy skrzyń pozwala uzyskać pozytywny wynik egzaminu państwowego. Jest on przeprowadzany na terenie ośrodka szkoleniowego przed komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego. Tego typu specjalistyczne kursy znaleźć można w rozbudowanej ofercie ośrodka ABC Szkolenia, który jest w stanie przygotować swoich klientów do pracy wózkiem widłowym w hurtowniach, halach, magazynach, zakładach produkcyjnych, portach czy sklepach o sporej powierzchni. Szkolenie na wózki widłowe nie jest jednak jedynym z zakresu kursów na urządzenia transportu bliskiego.

Profesjonalny operator urządzeń transportu bliskiego

Ukończenie odpowiednio prowadzonego szkolenia oraz uzyskanie stosownych uprawnień znacząco polepsza sytuację na rynku pracy. Specjaliści są obecnie poszukiwani na wiele stanowisk, w tym na te związane z urządzeniami transportu bliskiego. Jednym z nich jest HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy. Stosuje się go w celu łatwiejszego załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych, jednak do użytkowania HDS niezbędne są stosowne kwalifikacje. Uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia możliwe jest dzięki odbyciu specjalistycznego kursu HDS w renomowanym ośrodku szkolenia. Nabycie takich uprawnień umożliwia pracę z żurawiem typu HDS w firmach transportowych, ale jest też przydatne dla właścicieli jednoosobowych przedsiębiorstw usługowych.

W dobrym ośrodku można też odbyć kurs na wózki jednojezdniowe ze zmiennym wysięgnikiem, potocznie nazywane ładowarkami teleskopowymi. To specyficzne urządzenie transportu bliskiego daje możliwość realizowania wszelkich prac i robót, do których potrzebny jest np. podnośnik koszowy, koparka czy chociażby spychacz, dlatego bardzo ważne jest nabycie odpowiednich umiejętności operowania wózkiem jednojezdniowym ze zmiennym wysięgnikiem. Zapewniają to szkolenia oferowane wyłącznie w profesjonalnych ośrodkach.

Opracowanie:
Warszawa, Modlińska 6
tel. 531 700 182
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz