Materiał Partnera

Ślubny makijaż próbny

Ślubny makijaż próbny

Każda przyszła panna młoda, przed uroczystością ślubu i wesela, powinna udać się do dobrej kosmetyczki, która zajmuje się wykonywaniem próbnego makijażu ślubnego. To takie działanie pozwoli idealnie dopasować kosmetyki do kolorytu skóry, upięcia włosów, obranego stylu uroczystości, a także oczywiście do zakupionej kreacji. Dowiedz się, dlaczego próbne wykonywanie makijażu ślubnego, jest takie ważne!

Kiedy należy wykonać ślubny makijaż ślubny?

Próbny makijaż ślubny, należy wykonać po wybraniu i zakupieniu sukni ślubnej, a także po zaprojektowaniu bukietu panny młodej. Najczęściej makijaż jest zatem dopełnieniem całej stylizacji, dlatego warto, aby do kosmetyczki umawiać się w dzień, w którym w salonie fryzjerskim, zostanie przygotowana próbna fryzura. Jest to ważne dlatego, że w dniu ślubu, makijażystka będzie wykonywała wizaż twarzy, na końcu wszystkich działań przemienienia kobiety w przepiękną pannę młodą. Dlaczego ważne jest jednak to, aby makijaż próbny był dobrany na końcu całego procesu przygotowawczego? Głównie dlatego, że dzięki temu kosmetyczka, idealnie dobierze odpowiednie eyelinery, hennę, podkłady, pudry, tusze itd. nie tylko do urody klientki, ale także do najmniejszych elementów, począwszy od koloru kwiatów, kończąc na zdobieniach sukni ślubnej! Wszystko po to, aby uzyskać jak najlepszy, naturalny i harmonizujący się z całą kreacją efekt.

Na czym polega tworzenie makijażu próbnego przed ślubem?

Makijaż ślubny tworzony jest po wielu analizach: stylu ślubnego, rodzaju sukni ślubnej i bukietu, pory dnia i roku, gustów i preferencji klientki, a także po przeprowadzonej analizie kolorystycznej. To właśnie ocena tego, czy kobietę można zakwalifikować do typu urody wiosny kontrastowej, czy zimy stonowanej itd. jest bardzo ważne. Pomaga to bowiem uniknąć wielu błędów, sprzyjając podkreśleniu najważniejszym zaletom urody. Dobra makijażystka wie bowiem, jak ukryć wszystkie mankamenty, a wyeksponować prawdziwe piękno. Wracając jednak do procesu wykonywania makijażu próbnego, jest on ważny także do tego, aby określić, jaki rodzaj kosmetyków należy użyć, a także ile czasu w dniu ślubu, panna młoda będzie musiała poświęcić kosmetyczce. Warto przy tym jednak pamiętać, o tym, że wykonywanie makijażu próbnego to wielokrotnie proponowanie klientce różnych rozwiązań. Mogą one być pokazana wprost na jej twarzy, lub też wcześniej na specjalnych rysunkach, czy zdjęciach katalogowych!

Szeroki zakres działań dla panien młodych, wykonuje między innymi Katarzyna Nieznaj prowadząca gabinet STREFA PIĘKNA. To tam przygotowywane są również kobiety do ślubu, które poddają się działaniom manicure (manicure zwykły, manicure spa, manicure hybrydowy, żel + zdobienia), pedicure (klasyczny, spa, vinylowy, hybrydowy, kwasowy), czy zabiegom odmładzającym, głównie jonoferezie. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz