Materiał Partnera

Samochody z rynku wtórnego - na co zwrócić uwagę

Samochody z rynku wtórnego - na co zwrócić uwagę
Własny samochód jest marzeniem wielu ludzi. To nie tylko szansa na ogromną niezależność, ale także na podniesienie szeroko rozumianego statusu społecznego. W dzisiejszych czasach w zasadzie trudno byłoby wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie bez auta. Nieustającą popularnością w naszym kraju wciąż cieszą się pojazdy z rynku wtórnego. Ich zakup może wiązać się jednak z pewnym ryzykiem. Na co warto zwrócić uwagę, dokonując zakupu?

Sprawność podstawowych układów

Choć wielu ludzi podczas zakupu używanego samochodu zwraca uwagę na stan powłoki lakierniczej oraz wygląd zewnętrzny, nie należy zapominać, iż nawet najgłębsze rysy nie mają bezpośredniego wypływu na funkcjonowanie samochodu. Dlatego pierwszą rzeczą, którą powinno się zrobić, jest udanie się na stację diagnostyczną w celu sprawdzenia stanu podstawowych komponentów. Mowa tu przede wszystkim o układzie zawieszenia, układzie wydechowym oraz, co może wydać się najbardziej istotne, o układzie rozrządu. Dlaczego jest to aż tak ważne? Wymiana układu rozrządu zazwyczaj generuje największe koszty. Ewentualna jego awaria, może wręcz przyczynić się do unieruchomienia pojazdu. Wysokiej jakości rozrząd wytrzymuje przebiegi oscylujące w granicach 90 tysięcy kilometrów. Dlatego idealną sytuacją jest ta, w której sprzedawca może udowodnić, kiedy dokładnie dokonywał wymiany poszczególnych komponentów.

Jeżeli ma się do dyspozycji tylko jego słowo, warto dla własnego spokoju dokonać wymiany na własną rękę. Jeżeli chodzi o zakup części, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym dystrybutorom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma LD Automotive, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia wszystkim zmotoryzowanym kompleksowe wsparcie w zakresie sprzedaży najwyższej jakości wałków rozrządu. Poza fachowym i rzetelnym doradztwem. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na miłą atmosferę współpracy oraz terminowość wykonywanych zleceń.

Warto zadbać o rozrząd

Wbrew powszechnie panującej opinii samochody z układami rozrządu wyposażonymi w łańcuch, a nie w pasek, nie są niezniszczalne. Zdecydowanie nie należy ufać stwierdzeniom, iż rozrządy takie wytrzymują dwu, a nawet trzykrotnie większe przebiegi. Wykorzystanie łańcucha, choć rzeczywiście zapewnia trwałość oraz możliwość przejechania większej ilości kilometrów, nie powoduje automatycznie sytuacji, w której o układzie rozrządu można w ogóle zapomnieć.

Niezwykle istotną częścią każdego tego typu układu są wałki rozrządu. Jako że w sposób szczególny narażone są na różnego rodzaju obciążenia spowodowane siłami bezwładności mas poszczególnych komponentów, wykonane muszą być z najwyższej jakości stopów stali. Uzyskanie tej jakości przy zachowaniu relatywnie niskich cen, zapewnić mogą jedynie najlepsi dystrybutorzy.

Opracowanie:
Łódź, Niezapominajki 37
tel. 601 215 837
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz