Artykuł sponsorowany

Rozwód z pomocą adwokata, czy bez?

Rozwód z pomocą adwokata, czy bez?

Osoby, które decydują się na rozwód, stoją przed dylematem, czy skorzystać z pomocy adwokata, czy też samodzielnie przejść przez rozprawę rozwodową. Z jednej strony wynajęcie specjalisty wydaje się zbędnym wydatkiem, zwłaszcza że na horyzoncie widnieją nowe wydatki związane z kosztami rozwodu, alimentami, czy też przeprowadzką. Jednak, mimo to wynajęcie adwokata może dać znacznie więcej korzyści.

Rozwód bez pomocy kancelarii adwokackiej

Czy rozwód bez profesjonalnego pełnomocnika jest możliwy? Tak, można być swoim własnym adwokatem, jednak przed podjęciem takiej decyzji warto przeanalizować plusy i minusy tego rozwiązania. Przede wszystkim samodzielne prowadzenie sprawy rozwodowej nie jest w oczach sądu taryfą ulgową - należy ściśle przestrzegać zasad panujących na sali sądowej, np. zabierać głos wtedy, gdy pozwalają na to przepisy. Ponadto przyda się doskonałe rozeznanie w przepisach w kwestii tego, co można wywalczyć w zakresie opieki nad dziećmi, podziału majątku itp. Rozwód bez adwokata oznacza również terminowe i bezbłędne przygotowanie niezbędnych pism. Przyda się też odporność na stres i swoboda w zakresie wystąpień przed innymi ludźmi.

Sprawa rozwodowa z adwokatem

Jeżeli po przeczytaniu wcześniejszego akapitu stwierdzasz, że to nie problem, to jest duża szansa, że poradzisz sobie bez pomocy specjalisty. W pozostałych przypadkach zdecydowanie warto rozważyć współpracę z zaufanym i doświadczonym adwokatem, na przykład z Kancelarii Adwokackiej Jerzy Grys z Częstochowy.

Profesjonalna pomoc oznacza, że nad każdym etapem sprawy rozwodowej będzie czuwał specjalista doskonale obeznany z prawem cywilnym. Adwokat pomoże wypracować najlepszą strategię, dbając o interesy twoje i twoich dzieci. Specjalista przygotuje niezbędne pisma i zaprezentuje cię przed sądem. Wynajęcie adwokata może się okazać szczególnie istotne w poniższych sytuacjach:

  • język prawniczy jest dla ciebie niezrozumiały i potrzebujesz trafnej oceny sytuacji z perspektywy prawnika,
  • małżonek już wynajął adwokata,
  • strona przeciwna próbuje wykorzystać dziecko w rozwodzie,
  • podejrzewasz, że przeciwnik będzie próbował manipulacji, kłamstw, preparowania dowodów itp.
  • małżonek cierpi na chorobę psychiczną lub ma inne problemy zdrowotne, które stały się przyczyną rozwodu.

Warto zdać się na pomoc adwokata także wtedy, gdy pieniądze stały się osią niezgody (np. duży kredyt, duży majątek, duża różnica w zarobkach między małżonkami). Pamiętaj, że adwokat ma niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby poradzić sobie z każdą sprawą rozwodową, nawet tą najtrudniejszą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz