Materiał Partnera

Rolety zewnętrzne – za i przeciw

Rolety zewnętrzne – za i przeciw

Jeśli rozważasz montaż rolet zewnętrznych w swoim domu, przeczytaj nasz artykuł. Przedstawiamy wszystkie mocne i słabe strony tego rozwiązania. Po lekturze będziesz wiedział, jaką decyzję podjąć.

Jak to działa?

Rolety zewnętrzne montuje się – jak sama nazwa wskazuje – na zewnątrz budynku, przy ramach okiennych. Zwykle rolety zbudowane są ze zintegrowanych profili, które łączą się jedną częścią, nazywaną pancerzem. Umieszcza się je na specjalnych prowadnicach, zamontowanych na ścianie przy ramie okiennej. Rolety mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą specjalnych automatycznych napędów.

Wady i zalety

Podstawową zaletą rolet zewnętrznych jest to, że zapewniają one wysoką ochronę przeciwwłamaniową. Podczas upałów pozwalają zachować we wnętrzu odpowiednią temperaturę – chronią dom przed przegrzaniem. Jeśli są odpowiednio wykonane, mogą zabezpieczyć przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych – promieniowaniem słonecznym i opadami deszczu. Przydają się też zimą, bo sprawiają, że mniej ciepła ucieka z naszego mieszkania. Zaletą może być też wygląd rolet – dziś coraz większa waga przykładana jest do estetyki ich wykonania. Mogą być prawdziwą ozdobą budynku. Wśród wad rolet antywłamaniowych wymienić trzeba przede wszystkim tę, że nie do każdego budynku będą one dobrze pasować. Najlepiej zaplanować ich montaż już na etapie projektu budynku. W innej sytuacji będziemy mieli ograniczone możliwości. Kolejną wadą jest cena – zaawansowane technologicznie rolety z automatycznym sterowaniem potrafią być bardzo drogie.

Co kupić?

Najpopularniejsze spośród rolet zewnętrznych są rolety natynkowe. Charakteryzuje je duża funkcjonalność i wytrzymałość. Ten typ rolet sprawdza się nawet na budynkach, w których projekcie nie uwzględniono takiego rozwiązania. Często stosuje się też rolety podtynkowe, które najlepiej poprawiają bilans energetyczny pomieszczenia. Są też bardzo estetyczne – skrzynki są ukryte, a sama roleta może wyglądać bardzo efektownie. Trzeci typ rolet okiennych to modele nakładane na ramę okienną. Są montowane razem z oknami i stanowią ich nieodłączny element. Mogą być więc założone tylko podczas wymiany okien lub budowy domu. Muszą być uwzględnione już w projekcie budynku. Różne rodzaje rolet zewnętrznych znajdziemy w ofercie firmy BoJeRo. Rolety, bramy, automatyka do bram. Warto wybrać coś dla siebie, bo takie rozwiązanie daje nam większy komfort i bezpieczeństwo. Możemy dowolnie zaciemnić każde pomieszczenie, zaoszczędzić na ogrzewaniu i cieszyć się przyjemnym chłodem w upalne dni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz