Materiał Partnera

Rolety zewnętrzne – ochrona przed nagrzewaniem

Rolety zewnętrzne – ochrona przed nagrzewaniem

Badania przeprowadzane co jakiś czas przez firmy, zajmujące się sprzedażą okien udowadniają, że produkty  zamontowane na zewnątrz okna, chronią pomieszczenie przed nagrzewaniem kilkukrotnie lepiej niż te, umieszczone po stornie wewnętrznej. Rolety zewnętrzne pełnią również funkcję odstraszającą potencjalnych włamywaczy. Jest to jedna bariera więcej do pokonania. Jak wybrać dla siebie najlepszą roletę zewnętrzną?

Zaciemnienie i ochrona przed nagrzewaniem

Podstawowymi funkcjami, które musi spełniać każda roleta zewnętrzna, są zaciemnienie pomieszczenia i ochrona przed nagrzewaniem. Przydaje się to szczególnie w upalne, letnie dni. Każdy szuka wtedy ucieczki przed panującym upałem. W roletach zewnętrznych chodzi przede wszystkim o to, aby promień słoneczny odbić przed szybą. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie dochodzi do nagrzania się pakietu szybowego i ciepło nie jest przekazywane do pomieszczenia. Najlepsze rolety zewnętrzne zakupić można w specjalistycznych sklepach. Do najbardziej doświadczonych i najlepiej wyposażonych zalicza się firma Rathal ZPU. Ogromna różnorodność produktów dostępnych u tego sprzedawcy sprawia, że jest to firma wyróżniająca się na tle innych. W Rathal  klienci będą mogli zakupić m.in. rolety zewnętrzne zabezpieczające i z atestem antywłamaniowym , rolety typu Screen, czyli rolety z tkaniną o specjalnych właściwościach, których główną rolą jest zabezpieczenie pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem oraz wiatrem,  żaluzje fasadowe, a także markizy Każda z wymienionych rolet może być obsługiwana zarówno w sposób manualny, jak i elektryczny. A co w sytuacji, gdy to nie upał jest największym zmartwieniem mieszkańców?

Moskitiery – ochrona przed insektami

Zdarza się, że promienie słoneczne i wywołane przez nie ciepło wcale nie są największym zagrożeniem. O wiele bardziej irytujące bywają insekty wlatujące do pomieszczenia. Chodzi tu przede wszystkim o komary, które w okresie letnim potrafią pozbawić snu każdego, kto nieco uchyli okno. Czy jest możliwość zabezpieczenia się przed nimi? Oczywiście, że tak.
W specjalistycznych firmach, zajmujących się sprzedażą rolet, żaluzji i zasłon, klienci mogą również nabyć coś, co na zawsze uwolni ich od problemów związanych z insektami. Chodzi oczywiście o moskitiery okienne. Choć ich funkcja jest jedna, klienci mogą wybierać wśród wielu rodzajów. Mowa tu o moskitierach ramkowych, moskitierach rolowanych, moskitierach przesuwnych, moskitierach plisowanych czy nawet moskitierach łodziowych – czyli takich, które stosuje się na łodziach i jachtach. Szeroki wybór markiz zapewnia nie tylko skuteczną ochronę, ale również bardzo przyzwoitą estetykę.

W zależności od tego, co stanowi dla domowników większe utrapienie, szeroka gama dostępnych rolet zewnętrznych i markiz jest w stanie zadowolić każdego. Przed zakupem warto jednak udać się do fachowców, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wątpliwości.

Opracowanie:
Poznań, Szarotkowa 136
tel. 61 867 71 14
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz