Materiał Partnera

Rolety, żaluzje, a może plisy? – odpowiedni wybór dla Twoich okien

Rolety, żaluzje, a może plisy? – odpowiedni wybór dla Twoich okien

Rolety i żaluzje pełnią w naszym domu bardzo wiele ważnych funkcji. Chronią nasze wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także nagrzewaniem pomieszczeń, jak również spełniają funkcję dekoracyjną. Mnogość różnych rodzajów rolet i żaluzji pozwala na ciekawą aranżację okna. Przy wyborze tego typu rozwiązań należy zwracać uwagę zarówno na wygląd, jak i materiał – wybieraj produkty od sprawdzonych producentów.

Rolety dzień i noc

Najpopularniejszym obecnie na rynku modelem rolet są rolety dzień i noc. Ich olbrzymią zaletą jest możliwość regulacji transparentności, a co za tym idzie ilości wpływającego do pomieszczeń światła dziennego. Sterowanie roletą pozwala na uniesienie jej konstrukcji w górę bądź kierowanie jasnością bez jej podnoszenia. Warto wiedzieć, że tego typu rozwiązania są bardzo łatwe w montażu, a ich wygląd pasuje zarówno do wnętrz eleganckich, jak i modernistycznych czy dziecięcych. W przypadku ich zastosowania można pokusić się o brak dekorowania okna firanami i zasłonami – ten typ rolet nadaje oknu lekkości i przestronności. Zakupić je można na wymiar u takich producentów jak Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ABI-PRO, którzy zapewniają szeroki wybór materiałów klientom indywidualnym (handel detaliczny), jak i instytucjonalnym (handel hurtowy).

Żaluzje aluminiowe czy drewniane?

Żaluzje świetnie nadają się do wnętrz zaaranżowanych w takich stylach jak skandynawski, rustykalny czy klasyczny. To właśnie one charakteryzują się minimalizmem, a materiał aluminiowy lub drewniany świetnie podkreśli charakter wnętrza. Im więcej naturalności we wnętrzu (np. drewna) tym lepiej. Dzięki temu nasz dom będzie sprawiał wrażenie ekologicznego. Warto wiedzieć, że w przypadku żaluzji aluminiowych, jak i żaluzji drewnianych klienci mają do wyboru szeroką gamę kolorystyczną. Najlepsi producenci oferują również rolety i żaluzje na wymiar oraz specjalne zamówienie.  Najczęściej korzystają z takich usług klienci indywidualni chcący ozdobić swoje domy z niestandardowymi wymiarowo oknami, bądź deweloperzy przestrzeni biurowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz