Materiał Partnera

Rodzaje osłon okiennych

Rodzaje osłon okiennych

Odpowiednio dobrane osłony okienne pozwalają zadbać o właściwą przepuszczalność światła, ale też chronią przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Ich ważną zaletą jest również ochrona prywatności mieszkań. Wybierając właściwą, powinieneś kierować się zarówno własnymi upodobaniami, ale też wystrojem wnętrza i rodzajem elewacji. Jakie rodzaje osłon wyróżniamy? Co jeszcze powinieneś o nich wiedzieć?

Osłony zewnętrzne

W ramach tej kategorii można wyróżnić m.in. żaluzje fasadowe, których głównym celem jest ochrona wnętrza domu przed nasłonecznieniem. Specjaliści z firmy Okna B.FT zalecają ich montaż szczególnie w przypadku otworów o dużych powierzchniach. Warto zaznaczyć, że idealnie prezentują się w nowoczesnym budownictwie, w którym zastosowano designersko wyglądające szklane ściany. Zamontowane w takiej sytuacji, spowalniają wymianę ciepła.

Wyróżnić możemy również rolety zewnętrzne. Ich montaż pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania domu nawet do 15%, a latem obniżyć wysoką temperaturę wewnątrz domu. Dostępne są również w wersji wzbogaconej, o właściwościach antywłamaniowych, które idealnie chronią dom przed wizytą złodzieja.

Część osób stawia także na okiennice, które najczęściej są wykonane z drewna bądź profili z PCV o grubości około 6-9mm. Tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się w przypadku nieruchomości o klasycznej architekturze. Można je nabyć w wersji żaluzjowej, kasetonowej bądź rustykalnej.

Osłony wewnętrzne

Najpopularniejszym rodzajem osłon wewnętrznych są żaluzje poziome. Są niezwykle funkcjonalne, gdyż pozwalają regulować poziom ilości dostarczanego światła. Co więcej, można je dopasować do wystroju wnętrza, gdyż występują w różnych wzorach, jak i kolorach. Producenci oferują je w wersji drewnianej oraz aluminiowej. Bez względu na to jaki rodzaj wybierzesz, zyskasz produkt łatwy w obsłudze i o niezawodnej konstrukcji.

Jeśli poza osłoną przed nadmierną ilością światła zależy Ci na innych właściwościach, możesz wybrać modele antybakteryjne, odporne na ogień czy też zapewniające izolację akustyczną.

Pozostałe osłony okienne

Na rynku dostępne są również pełne osłony okienne wykonane z tkanin. Najpopularniejszym wyborem są tkaninowe rolety zewnętrzne, niezwykle delikatnie prezentujące się we wnętrzu, ale skutecznie chroniące przed nadmiarem światła. Wielu właścicieli nieruchomości wykorzystuje również moskitiery, które pełnią funkcję ochronną przed owadami. Są one wykonane z siatki poliestrowej połączonej z włóknem szklanym. Ciekawym rozwiązaniem są również plisy, będące jednym z nowocześniejszych typów osłon okiennych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz