Materiał Partnera

Rolety dzień-noc – czy warto się na nie zdecydować?

Rolety dzień-noc – czy warto się na nie zdecydować?

Jeśli zapytamy sprzedawcę w sklepie z roletami o to, jakie jest aktualnie najmodniejsze rozwiązanie wśród osłon okiennych, z pewnością odpowie nam bez zastanowienia – rolety dzień-noc. Te pasiaste osłony okienne stały się ostatnio prawdziwym hitem. Czemu zawdzięczają taką popularność? Czy warto się na nie zdecydować? Na te i inne pytania dotyczące tych rolet odpowiadamy w artykule.

Po pierwsze – funkcjonalność

Największą zaletą rolet typu dzień-noc jest ich duża funkcjonalność. Rolety tego typu wykonane są z naprzemiennych pasów z dwóch różnych materiałów. Jeden z nich jest bardziej przejrzysty, drugi zapewnia znacznie mniejszy przepływ światła. Mechanizm działania tych rolet polega na tym, że możemy przesuwać pasy i regulować, ile światła ma wpadać do naszego pokoju. Taką regulację poziomu światła zapewniały też żaluzje, jednak one, obok tej fantastycznej zalety, miały też wiele wad – były bardzo trudne w czyszczeniu i nagrzewały się pod wpływem promieni słonecznych, przez co biuro, w którym były zamontowane, przy największych upałach zamieniało się w dobrze zacienioną saunę. Z roletami typu dzień-noc nie ma tego problemu – są wykonane z materiałów, które się nie nagrzewają, dzięki czemu zapewniają odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, a jeśli chodzi o czyszczenie – wiele modeli można po prostu prać w pralce.

Dobrze dopasowane

Kolejną zaletą rolet typu dzień-noc jest to, że są po prostu estetyczne. Z powodzeniem mogą stanowić jedyną dekorację okna. Pasy pasują do niemal każdego wnętrza, a różne kolory, w których występują rolety – od najczęściej wybieranych brązów i beżu, po szalone fiolety, czerwienie i turkusy – pozwalają idealnie dopasować je do aranżacji pomieszczenia. Kolory to jednak nie wszystko. Możemy też być pewni, że znajdziemy rolety dobrze pasujące do rozmiaru i kształtu naszego okna, ponieważ rolety tego typu bardzo często są wykonywane na wymiar. Po prostu zamawiamy odpowiednią wielkość materiału z firmy PPHU Grabek Marek Grabowski, a tkanina przychodzi do nas w odpowiednio dopasowanej kasecie, dzięki czemu montaż rolet zajmuje jakieś pięć minut. To bardzo wygodne rozwiązanie – żeby kupić rolety, nie musimy nawet wychodzić z domu. Kaseta do rolet wykonana jest z aluminium. Jest trwała i lekka, dobrze chroni tkaninę przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Roleta posiada mechanizm samohamujący, dzięki czemu możemy zatrzymać ją na dowolnej wysokości. Pasuje do każdego typu okna. Właściwie jedyną istotną wadą rolet dzień-noc jest to, że nie można dzięki nim stuprocentowo zaciemnić pomieszczenia – jeśli jednak nie organizujemy domowej ciemni i zależy nam tylko na możliwości kontrolowania natężenia światła dziennego w pomieszczeniu, to takie rolety sprawdzą się doskonale.

Oceń artykuł (4)
2.3
Komentarze
Dodaj komentarz