Materiał Partnera

Rodzaje doniczek do kwiatów

Rodzaje doniczek do kwiatów

Kwiaty cieszą oko każdego człowieka, a rosnące i dobrze utrzymane rośliny są dumą dla ich hodowcy. Mogłoby się wydawać, że wybór doniczek do ich sadzenia to nic trudnego. Większości osob kojarzy się ona z pojemnikiem, do którego wsypuje się ziemię. Jednak obecnie istnieje wiele różnych modeli doniczek dopasowanych do konkretnej przestrzeni i do wymagań różnych odmian roślin.

Czym różnią się między sobą doniczki do kwiatów?

Wybór właściwej doniczki do kwiatów wcale nie jest prosty. Poszczególne modele różnią się między sobą wieloma cechami, dlatego niekiedy trudno podjąć właściwą decyzję.

Można spotkać się z naprawdę dużymi donicami oraz takimi, których niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie ich na parapecie. Oprócz tego mogą mieć różne kształty, a nawet kolory. Odróżniają je od siebie także design oraz funkcjonalność. Niektóre z nich zostały stworzone z myślą o tym, aby umieszczać je na zewnątrz budynków, natomiast inne lepiej sprawdzą się we wnętrzach domów czy mieszkań. Producenci doniczek nie spoczywają na laurach i, projektując je, coraz chętniej wykorzystują zdobycze nowych technologii.

Miłośnik kwiatów ma do wyboru szeroki asortyment donic. Już dawno przestały być one jedynie pojemnikami na rośliny. Dzisiaj zapewniają one optymalne warunki do uprawy, ale też mogą być efektowną dekoracją w pomieszczeniu” – mówi specjalistka z firmy Sklep-Kwiecisty.pl.

Doniczki do kwiatów – najpopularniejsze rodzaje

Doniczki na rośliny różnią się od siebie kształtem. Można spotkać się z modelami okrągłymi, które świetnie sprawdzają się przy hodowli storczyków. Natomiast te o kwadratowym kształcie doskonale prezentują się, jeżeli są wykonane z materiału imitującego tworzywo rattanowe. Chętnie wykorzystywane są także donice podłużne. Mimo że większość osób umieszcza je na balkonie, gdzie służą do aranżowania ogródków kwiatowych i hodowania pelargonii czy begonii, to znajdują także zastosowanie we wnętrzach. Są idealne dla kaktusów oraz uprawianych w domu traw. Nie można zapominać również o modelach wiszących, które potrafią udekorować każdą werandę i stworzyć nastrojowy klimat na tarasie.

Donice przeznaczone do umieszczania na trasie i w ogrodzie są wykonywane z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Te, które mają zostać wykorzystywane podczas urządzania balkonu, są wyposażone w specjalne uchwyty umożliwiające ich montaż na balustradzie. Nietuzinkową propozycją są doniczki podświetlane. Praktycznym rozwiązaniem jest też wykorzystywanie modeli samonawadniających oraz antysmogowych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz