Materiał Partnera

Przenośniki taśmowe wysokiej klasy – czym powinny się charakteryzować?

Przenośniki taśmowe wysokiej klasy – czym powinny się charakteryzować?

Przenośniki taśmowe wykorzystywane do szybkiego transportowania zróżnicowanych materiałów są urządzeniami stosowanymi w wielu zakładach produkcyjnych i nie tylko. Muszą wyróżniać się przede wszystkim odpowiednią wydajnością, która powinna pozostawać na wysokim poziomie. Warto zwrócić uwagę także na rozwiązania konstrukcyjne – co dokładnie zapewniają przenośniki sprawdzonych producentów?

Transport materiałów sypkich i nie tylko

Zastosowanie szczelnych taśm w przenośnikach daje sporo możliwości w zakresie transportowania poszczególnych materiałów. Mogą być one nawet sypkie, a także w nieregularnym kształcie czy o zróżnicowanych parametrach. Sprawia to, że przenośniki taśmowe są niezwykle uniwersalne i dodatkowo dają możliwość efektywnego transportowania nawet trudnych do przemieszczania materiałów. Muszą być jednak odpowiednio wykonane i przystosowane do charakterystyki pracy.

Sprawdzeni producenci przenośników są w stanie dostosować je pod każdym niemal względem do oczekiwań klienta. Modyfikowalne są przede wszystkim taśmy, których rodzaje dopasowuje się najczęściej do typu transportowanego materiału. W taki sposób powstają wysokiej klasy przenośniki taśmowe, których producentem jest firma Aimtech. Dzięki możliwościom technologicznym tworzy ona przenośniki sprawdzające się w niskich i  wysokich temperaturach, a dodatkowym ich atutem jest brak systemu zębatek i łańcuchów, które nierzadko powodują problematyczne w naprawie usterki wynikające z niewystarczającego smarowania. Czym jeszcze wyróżniają się dobre przenośniki taśmowe?

Wysoka kultura pracy

Przenośniki taśmowe wykonane przez sprawdzonego producenta charakteryzują się także wysoką kulturą pracy. Sprawia to, że materiały transportowane za ich pomocą dostarczane są bez uszkodzeń i strat, a warunki pracy nie są uciążliwe dla użytkowników. Dobry przenośnik taśmowy nie powinien generować zbyt dużych wibracji. Do niewątpliwych jego atutów należy zaliczyć także niski poziom hałasu. Wynika on z wyeliminowania mechanicznego systemu przenoszenia, co przekłada się też na lepszą jakość pracy.

Za pomocą wykonanych na zamówienie przenośników taśmowych wysokiej klasy możliwe jest transportowanie materiałów zarówno w linii prostej, jak i po łuku. Urządzenia te są szeroko wykorzystywane w wielu branżach dzięki swojej wszechstronności. Warto też zwrócić uwagę na parametry w zakresie samego transportowania materiałów. Odbywa się ono szybko – zachowanie bezpieczeństwa przy dużych prędkościach możliwe jest jednak do osiągnięcia tylko przy zastosowaniu właściwie dopasowanej taśmy w przenośniku.

Opracowanie:
Kwirynów, Sikorskiego 12A
tel. 22 243 58 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz