Artykuł sponsorowany

Przenośniki kubełkowe do transportu materiałów sypkich

Przenośniki kubełkowe do transportu materiałów sypkich

Wykorzystywane  obecnie w przemyśle przenośniki cechują się wysoką niezawodnością, a ich działanie można w pełni zautomatyzować Urządzenia te mają zastosowanie w całym procesie produkcyjnym, ale wykorzystuje się je również podczas magazynowania oraz przy dystrybucji gotowego produktu. Przenośniki kubełkowe można także bez problemu dostosować do konkretnego rodzaju materiału, który mają transportować. Sprawdź, jak wygląda ich wykorzystanie w przypadku transportu substancji sypkich.

Rodzaje dostępnych przenośników kubełkowych i ich zastosowanie

Przenośniki kubełkowe, które wykorzystuje się w przemyśle, służą przede wszystkim do transportu materiałów sypkich o niewielkiej frakcji. Można zastosować je przede wszystkim do transportu:

  • płodów rolnych — najczęściej zboża,

  • cukru,

  • kruszyw.

– Przenośniki kubełkowe, które służą do transportu pionowego materiałów sypkich, najczęściej określa się mianem cięgnowo-członowych. Element członu stanowi kubełek, natomiast ciąg jest taśmą lub łańcuchem, do którego kubełki są przymocowane. W zależności od układu systemu materiał sypki może być transportowany z dołu do góry, z góry na dół lub w ruchu okrężnym – wyjaśnia specjalista z COMERC Sp. z o.o. - According To Nature.

Przenośniki kubełkowe mają stosunkowo nieskomplikowaną budowę. Różnią się głównie  szybkością poruszania się kubełków, jak również sposobem rozładunku materiału. Bardzo ważnym czynnikiem różnicującym dostępne na rynku modele przenośników kubełkowych jest  rodzaj taśmy, którą wykorzystuje się do transportu. Wyróżnia się modele z rdzeniem stalowym, wykonanym z tkaniny, tworzywa sztucznego lub łańcuchowym.

Dopasowanie przenośnika kubełkowego do indywidualnych potrzeb

Dobór właściwego przenośnika kubełkowego do rodzaju transportowanego materiału sypkiego ma ogromne znaczenie. Przy dokonywaniu wyboru warto uwzględnić następujące kwestie:

  • maksymalną wysokość, na jaką ma być podnoszony materiał,

  • pojemność poszczególnych kubełków,

  • szerokość kubełków,

  • wydajność transportowania mierzoną w jednostce czasu,

  • prędkość poruszania się kubełków.

Należy mieć również na uwadze, że każdy rodzaj przenośników kubełkowych ma swoje wady i zalety. Współcześnie produkowane modele cechują się jednak coraz wytrzymalszymi konstrukcjami, odpornymi na działanie dużych różnic temperaturowych, czy zapylenia. To przekłada się także bezpośrednio na ich funkcjonalność.

Wybór sprawdzonego dostawcy — to podstawa

Firma dostarczająca przenośniki kubełkowe powinna być elastyczna, aby dopasować się do oczekiwań klienta pod względem osiągów instalacji. Decydując się na sprawdzonego dostawcę, można ponadto liczyć na fachową pomoc w obsłudze zamówienia oraz pełne doradztwo, dzięki któremu cały zestaw zostanie dokładne dopasowany do materiału sypkiego, jaki będzie transportowany z jego wykorzystaniem.

Podnośniki kubełkowe do transportowania materiałów sypkich należy również regularnie konserwować. Tylko wtedy można utrzymać wszelkie mechanizmy w doskonałej jakości bez obaw o wystąpienie awarii. Profesjonalni dostawcy gwarantują często również sam serwis, co jest dodatkową zaletą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz