Artykuł sponsorowany

Przebarwienia skóry i znamiona - jak skutecznie się ich pozbyć?

Przebarwienia skóry i znamiona - jak skutecznie się ich pozbyć?

Z przebarwieniami i znamionami na skórze zgłasza się do gabinetu medycyny estetycznej coraz więcej kobiet. Szacuje się, że około 50% populacji w większym lub mniejszym stopniu boryka się z tą dolegliwością. W większości przypadków są one na tyle małe, że nie rodzą większych kompleksów. Co jednak zrobić, gdy zajmują większe partie skóry? Jaką nieinwazyjną metodą warto usunąć przebarwienia i znamiona? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu.

Zastosowanie kwasów w usuwaniu przebarwień skóry i znamion

Przebarwienia na skórze mogą mieć różne podłoża. Jedną z przyczyn jest nadmierna ekspozycja ciała na działanie promieniowania UV np. podczas opalania. Nieestetyczne plamy mogą powstawać również w wyniku zaburzeń hormonalnych, o jakie nietrudno w okresie ciąży czy podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Przebarwienia na skórze i znamiona powstają również przy niektórych chorobach autoimmunologicznych.

Coraz częściej rezygnuje się w gabinetach medycyny estetycznej ze stosowania laseroterapii na rzecz bezpieczniejszych kwasów.

Jak wyjaśniają specjaliści z salonu Beauty Medica w Toruniu - zabiegi tego typu nie są skomplikowane. Po dokładnym oczyszczeniu skóry i poddaniu jej peelingowi nakłada się preparaty zawierające w swoim składzie kwasy: cytrynowy, azelainowy, kojowy i hialuronowy.

Dzięki ich zastosowaniu w zabiegach usuwania przebarwień skóry i znamion można uzyskać efekt w postaci:

  • rozjaśnienia przebarwień i zmian pigmentacyjnych,
  • wybielenia kolorytu skóry,
  • redukcji głębokich przebarwień,
  • poprawy kolorytu skóry,
  • odbudowy włókien kolagenowych,
  • powstrzymania zbyt szybkiej syntezy barwników zawartych w skórze,
  • zahamowania rogowacenia naskórka.

Dzięki zastosowaniu tej metody możliwe jest usunięcie także przebarwień po opalaniu, tzw. ostudy naskórkowej, tzw. plam starczych czy plam pigmentacyjnych.

Aby utrwalić efekt zabiegu w okresie rekonwalescencji, który trwa do kilkunastu dni, nie należy narażać skóry na gwałtowne zmiany temperatury i działanie promieniowania UV.

Czy kwasy można zastosować u każdego?

Kwasy są bardzo bezpieczną metodą, jednak jak w przypadku każdego innego zabiegu przeprowadzanego w gabinecie medycyny estetycznej i tutaj pojawia się kilka przeciwwskazań.

Nie zaleca się usuwania przebarwień skóry i znamion przy zastosowaniu kwasów u kobiet ciężarnych i w okresie laktacji. Zdrowotnym przeciwwskazaniem jest również cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, dolegliwości skóry (także alergiczne), teleangiektazje, a także nowotwory.

Ponieważ kwas ma działanie drażniące, nie należy go stosować w miejscach skaleczeń czy otarć - wiązałoby się to bowiem z silnym bólem.

Również osoby, które miały wykonywane jakiekolwiek zabiegi chirurgiczne powinny odczekać minimum dwa miesiące, zanim zdecydują się odwiedzić gabinet medycyny estetycznej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz