Materiał Partnera

Lipofilling – odmładzanie i modelowanie własnym tłuszczem

Lipofilling – odmładzanie i modelowanie własnym tłuszczem

Medycyna estetyczna rozwija się niezwykle dynamicznie. Celem jest tworzenie jak najmniej inwazyjnych i jak najbezpieczniejszych dla organizmu metod poprawiania urody. Aby to osiągnąć, coraz częściej wykorzystuje się własne tkanki pacjentów. Metodą opartą na tym pomyśle jest lipofilling, czyli odmładzanie i modelowanie ciała tłuszczem pobranym od osoby poddawanej zabiegowi.

Na czym polega lipofilling?

Lipofilling to zabieg polegający na odseparowaniu i pobraniu tkanki tłuszczowej z jednego miejsca na ciele i  podaniu go w inne miejsce. W ten sposób można poddać liftingowi objętościowemu np. biust czy pośladki, a także niwelować blizny.

Trzeba wiedzieć, że nie każda tkanka tłuszczowa nadaje się na materiał do lipofillingu. Do zabiegu wybiera się młode, zdrowe komórki. W ten sposób zyskuje się gwarancję, że organizm nie odrzuci przeszczepu, a przeniesiona tkanka szybko zostanie unaczyniona i zacznie funkcjonować.

Lipofilling jest mało inwazyjny, a co szczególnie ważne, nie jest w nim wykorzystywany żaden obcy materiał, co minimalizuje ryzyko odrzucenia przeszczepu oraz przyspiesza gojenie.

Kiedy jest stosowany i jakie są efekty?

Zabiegi lipofillingu mogą zastępować silikonowe implanty do piersi i pośladków, a dodatkowo dają piękny naturalny wygląd. Pozwalają powiększyć piersi, poprawić ich kształt, wyrównać, ujędrnić. Podobnie ma się sytuacja z pośladkami.

Piersi i pośladki to nie jedyne miejsca, gdzie można zastosować lipofilling. Sprawdza się on dobrze w modelowaniu łydek. Mogą go stosować także mężczyźni, którym zależy na poprawieniu wyglądu klatki piersiowej.

Lipofilling można połączyć z liposukcją, odejmując tkankę tłuszczową z miejsc, gdzie chcemy się jej pozbyć, i przenosząc ją tam, gdzie można z niej zrobić dobry użytek. W ten sposób modelujemy kompleksowo całą sylwetkę.

Lipofilling to zabieg dający olbrzymie możliwości, zwłaszcza w połączeniu z liposukcją. Ponieważ pobierany materiał pochodzi od pacjenta, może być podawany praktycznie w dowolne miejsce. Pozwala to modelować figurę, wypełniać zmarszczki, powiększać usta, ujędrniać skórę, a wszystko to będzie wyglądało naturalnie. Wybierając gabinet medycyny estetycznej, warto poszukiwać takiego, który wyspecjalizował się w lipofillingu. Może to być np. www.chiroplastica.pl.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz