Materiał Partnera

Ile kosztują najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

Ile kosztują najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna w Polsce zyskuje popularność, zwłaszcza w ostatnich latach. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, między innymi dostępnością różnych opcji bez konieczności poddawania się operacji plastycznej. Z takich zabiegów korzystają nie tylko gwiazdy i celebryci, ale wszyscy, którzy chcą w jakiś sposób poprawić swój wygląd i samopoczucie. Ile kosztuje droga do zmiany wyglądu?

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w usta

Obsesja na punkcie dużych i wydatnych ust dotarła również do naszego kraju. Można to osiągnąć już w kilkadziesiąt minut w gabinecie przy pomocy profesjonalisty. Kwas hialuronowy jest substancją, która ma szereg zastosowań i występuje w naszym organizmie naturalnie, np. w rogówce. Wykazuje między innymi właściwości nawilżające, dlatego tak chętnie stosuje się go choćby w kremach. Doskonale sprawdza się również jako środek pomagający w zmianie kształtu ust.

Zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego trwa około pół godziny, a więc w dość krótkim czasie można dokonać poprawek w swoim wyglądzie. Efekt utrzymuje się od pół roku nawet do kilkunastu miesięcy. Skutki są jednak odwracalne, dlatego tak wiele osób korzysta z tego zabiegu. Ile kosztuje ta przyjemność? Każdy gabinet może mieć nieco inny cennik w zależności od wielu czynników. Ceny jednak wahają się zwykle od ok. 600 do nawet blisko 1500 zł.

Spłycanie zmarszczek za pomocą botoksu

Wygładzanie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej, zwanej potocznie botoksem, to również jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dlaczego? Przede wszystkim daje on dość szybki i zauważalny efekt, a niektórzy nawet żartują z tego, że można go zrobić w przerwie na lunch. Działanie botoksu polega na zahamowaniu przewodzenia impulsów nerwowych, wywołujących skurcz mięśni we wstrzykniętej okolicy. W konsekwencji więc uniemożliwia np. marszczenie czoła. Dzięki wstrzyknięciu botoksu można złagodzić rysy twarzy czy usunąć kłopotliwe zmarszczki.

Ile kosztuje zabieg?

Wszystko zależy od ilości wstrzykniętej substancji, która przecież kosztuje, a więc górna granica może przekroczyć 1000 zł. Należy również pamiętać, że botoks używany jest nie tylko w celu walki ze zmarszczkami, ale również wstrzykuje się go przy problemach z nadpotliwością. Wtedy cena zabiegu zwykle także się zmienia.

Wampirzy lifting, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to coraz bardziej popularny zabieg, ponieważ daje stosunkowo dobre efekty, a nie trzeba poddawać się operacji liftingu. Jak wygląda cały proces? Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi pacjenta, a więc to dobra metoda dla alergików i osób, które boją się skutków ubocznych. Wśród zalet wymienia się również często bardziej naturalny wyraz twarzy niż w przypadku bardziej inwazyjnych zabiegów.

Po wyizolowaniu przez lekarza osocza z krwi pacjenta poddaje się je obróbce, a potem wstrzykuje się po dodaniu specjalnego odczynnika, by pobudzić płytki do wytwarzania czynnika wzrostu. Efektem zabiegu jest skóra, która szybko się regeneruje, jest bardziej napięta i elastyczna, zmarszczki są mniej widoczne. Jaka jest cena tego zabiegu? W zależności od gabinetu i tego, jak dużą powierzchnię chcemy ostrzyknąć, ceny zaczynają się od ok. 700 zł.

Jaka jest cena piękna?

Popularne zabiegi medycyny estetycznej nie są tanie, zwłaszcza te, które mają na celu odmłodzenie twarzy i ciała. W dzisiejszych czasach jednak niemal każdy może pozwolić sobie na takie zabiegi. Jednym ze sposobów na zrealizowanie marzenia o poprawie wyglądu jest pomoc finansowa bliskich, co może jednak nie spotkać się z uznaniem. Warto szukać alternatyw jak choćby systematyczne odkładanie środków lub darmowa pożyczka.

A może rozważyć jedno i drugie?

Dobrym sposobem jest też uzbieranie części kwoty i dołożenie reszty właśnie z krótkoterminowej pożyczki za darmo. Co to znaczy? Wiele firm właśnie w ten sposób zachęca nowych klientów do oferty, dając im możliwości wzięcia pierwszej pożyczki za darmo, czyli takiej bez żadnych dodatkowych kosztów.

Jak odpowiednio wybrać firmę i na co zwracać uwagę?

  • Sprawdzaj tylko miejsca z listy członków PZIP.
  • Wybierz miejsce, gdzie jako nowy klient dostaniesz chwilówkę za zero, np. pierwszą pożyczkę za darmo w Vivus.
  • Przestudiuj dokładnie wszystkie zasady promocji.
  • Zobacz, czy RRSO wynosi 0 procent.

Pamiętaj, żeby zapytać w klinice lub gabinecie, czy dany płatność za dany zabieg można rozłożyć na raty. Klienci coraz częściej otrzymują taką możliwość, jednak nie jest to reguła, dlatego warto samodzielnie sprawdzać różne możliwości. Część osób wybiera niesprawdzone, najtańsze zabiegi z nadzieją, że da się poprawić wygląd tanio i dobrze. Czy jednak na pewno jest to najlepsze wyjście?

Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz