Materiał Partnera

Problemy skórne – gdzie warto szukać pomocy?

Problemy skórne – gdzie warto szukać pomocy?

Trądzik, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca – to tylko niektóre z licznych problemów skórnych, które potrafią skutecznie obniżyć komfort naszego życia i negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Obecnie stale rośnie liczba osób walczących na co dzień z różnymi niedoskonałościami cery, a liczne wypryski przestały już być kojarzone tylko z nastolatkami.

W gabinetach dermatologicznych coraz więcej osób dorosłych skarży się na kłopoty z cerą. Mimo iż okres dojrzewania należy do odległej przeszłości, na twarzach osób po trzydziestym roku życiu często pojawia się trądzik. Przyczyny jego powstawania często leżą w prowadzonym przez nas stylu życia. Zwykle za krostkami stoi nieodpowiednia dieta bogata w produkty przetworzone i popularne fast foody. Taki jadłospis jest odpowiedzialny za nagły wzrost poziomu insuliny we krwi, który stymuluje produkcję androgenów i w efekcie wzmaga łojotok skóry. Trądzik u osób dorosłych może wywołać także silny stres. W obecnych czasach nieustannie gdzieś pędzimy, chcemy osiągać sukcesy na polu zawodowym oraz mieć udane życie rodzinne. Często jesteśmy przepracowani i zmęczeni, a kiepskie samopoczucie odbija się na naszych twarzach. Niedoskonała cera u pań może być spowodowana także odstawieniem pigułek hormonalnych. W jaki sposób radzić sobie z problemami dermatologicznymi?

Wizyta w specjalistycznej poradni

Im szybciej zareagujesz, tym większa szansa, że skutecznie pozbędziesz się dolegliwości. Nie walcz z trądzikiem na własną rękę, ponieważ nieodpowiednia pielęgnacja może nasilić Twój problem. Watro udać się do godnej zaufania specjalistycznej przychodni, np. Katharsis w województwie lubuskim, w której jest szereg gabinetów lekarskich, w tym także dermatologiczny. Tylko lekarz jest w stanie ocenić, jakie leki najlepiej pomogą uporać się z trądzikiem, a w razie konieczności zleci badania, które pomogą ustalić powody powstawania niedoskonałości.

Działaj kompleksowo

Gdy odwiedzisz gabinet dermatologiczny dowiesz się, jakie leki i kremy poprawią stan Twojej cery. Oczywiście odpowiednia pielęgnacja jest na wagę złota i z pewnością sprawi, że pozbędziesz się trądziku. Jednak jeżeli chcesz wzmocnić efekty kuracji, weź pod lupę także swój styl życia. Bez wątpienia warto dopracować menu, unikać cukru i przetworzonych dań. W jadłospisie powinny pojawić się przede wszystkim zdrowe warzywa. Zadbaj także o ruch fizyczny, który uspokaja i pomaga się odprężyć. Kompleksowe podejście do leczenia na pewno szybko przyniesie upragnione rezultaty i sprawi, że z przyjemnością spojrzysz w lustro.

Opracowanie:
Strzelce Krajeńskie, al. Wolności 9
tel. 95 763 07 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz